20 07 2019

10 doba poszukiwań Dawida Żukowskiego

20.07.2019, godz.: 12:08
10 doba poszukiwań Dawida Żukowskiego
Fot. GrodziskNews.pl/KSP

Służby mundurowe wciąż przeczesują okoliczne tereny, na których mógł pojawić się Dawid Żukowski. Przełomu w sprawie jednak nie ma.

To już 10 doba od zaginięcia 5-letniego Dawida. Policjanci i inne służby wciąż szukają chłopca. – Dawida Żukowskiego wciąż nie znaleźliśmy. Dopóki tak się nie stanie, nie widzimy podstaw do tego, aby kończyć poszukiwania. Pododdziały zwarte cały czas działają – mówi nam Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji. Funkcjonariusze nie podają konkretnej lokalizacji poszukiwań. – Mogę powiedzieć tyle, że działamy cały czas w rejonie między Grodziskiem a Warszawą wzdłuż autostrady A2 – dodał Mrozek.

Jak na razie nie ma żadnych przełomowych informacji. – Jak tylko takie się pojawią i będziemy mogli je przekazać, zorganizujemy briefing prasowy – zaznacza Mariusz Mrozek.

Przypomnijmy, że zarówno funkcjonariusze, jak i eksperci uznają wątek o śladzie zagranicznym, są mało prawdopodobne. Dziecko niemal na pewno nie opuściło kraju.


Funkcjonariusze proszą wszystkich o pomoc w odnalezieniu dziecka. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

Dawid Żukowski był ubrany w szaroniebieską bluzę dresową, niebieskie jeansy oraz niebieskie trampki z obrazkami Zygzaka McQueena. Ma 100-110 cm wzrostu, blond włosy zaczesane na prawą stronę, na środku prawego policzka ma pieprzyk. Policjanci zdecydowali się również opublikować wizerunek ojca dziecka. Ten w środę ubrany był w czarną kurtkę, granatowe materiałowe spodnie, beżowe buty wsuwane oraz koszulę polo z jasnym kołnierzykiem.

5-latek ostatni raz był widziany w środę 10 lipca o godz. 17.00. Od północy w nocy z środy na czwartek prowadzone są intensywne poszukiwania chłopca. Do chwili obecnej nie udało się go odnaleźć.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi