27 05 2020

Poszukiwany 4 listami gończymi zatrzymany

27.05.2020, godz.: 08:10
Poszukiwany 4 listami gończymi zatrzymany
Fot. KPP Otwock

Policjanci zatrzymali na terenie powiatu grodziskiego 36-letniego mieszkańca Otwocka, który był poszukiwany 4 listami gończymi, miał 4 nakazy doprowadzenia, a także 4 zarządzenia do ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna był skazany za m.in. kradzież, paserstwo, rozbój.

Funkcjonariusze od dwóch lat prowadzili sprawę 36-latka, który był skazany za różne przestępstwa. Na mocy wyroków ma on do „odsiadki” 7 lat. Zostały wydane za nim listy gończe i nakazy doprowadzenia, był również poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu do innych spraw.

Mężczyzna opuścił Otwock, prawdopodobnie w obawie przed osadzeniem w zakładzie karnym.a – Ukrył się, myśląc zapewne, że zmiana miejsca zamieszkania pozwoli mu uniknąć odpowiedzialności. Policjanci jednak cały czas zbierali informacje, które mogłyby doprowadzić ich do kryjówki poszukiwanego – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Otwocku.

Policjanci po dwóch latach poszukiwań wpadli na trop poszukiwanego. Ten doprowadził ich do powiatu grodziskiego (policjanci nie podają dokładnej miejscowości). Policjanci kryminalniu przygotowali się do zatrzymania, dokładnie obstawili posesję, gdzie miał przebywać 36-latek. – Zatrzymanie było dynamiczne. Kryminalni, widząc na posesji poszukiwanego, dobiegli do niego, założyli kajdanki i doprowadzili do radiowozu. Mężczyzna był całkowicie zdezorientowany – relacjonują policjanci.

Mężczyzna został zabrany do komendy w Otwocku, a stamtąd został przewieziony do zakładu karnego, w którym będzie przebywał w ciągu najbliższych siedmiu lat.

💬︎ 2

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “Poszukiwany 4 listami gończymi zatrzymany”

  1. Henryk pisze:

    Przypominam policji, że wizerunek nawet osoby prawomocnie skazanej za zabójstwo jest chroniony przez prawo. Nie macie prawa publikować takich zdjęć. Czy w policji ktoś przestrzega prawa, ochrony danych osobowych czy RODO ?

  2. baird pisze:

    Przeciez nikt nie publikuje zdjęć tego człowieka , zdjecie z tylu bez pokazywania twarzy to nie jest naruszenie prawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.