TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

23

02 2024

Jak się mają nasze szkoły w ogólnopolskim rankingu podstawówek?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Artur TusińskiJak się mają nasze szkoły w ogólnopolskim rankingu podstawówek? - Grodzisk News


W styczniu prezentowaliśmy wyniki najnowszego rankingu „Perspektyw”, który ukazywał pozycje szkół ponadpodstawowych z gmin naszego powiatu. Teraz zaglądamy do rankingu edukacyjnego portalu WaszaEdukacja.pl, który przygotował klasyfikację szkół podstawowych. Spójrzmy, jak wypadają w nim nasze placówki.


W tegorocznym Ogólnopolskim Rankingu Szkół Podstawowych 2024, opublikowanym przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl, wzięło udział10 735 szkół publicznych i niepublicznych.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Rankingu dokonano na podstawie wszechstronnej oceny, uwzględniającej zarówno wyniki egzaminu ósmoklasisty, jak i osiągnięcia uczniów w olimpiadach przedmiotowych z zakresu jednego z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty. Wyjątkową cechą tego rankingu jest to, że oparty jest on również na olimpiadach przedmiotowych, w których laureaci oraz finaliści zgodnie z przepisami ustawy o systemie oświaty są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu. To umożliwia wyłonienie szkół, które nie tylko skutecznie przygotowują uczniów do egzaminu, ale także wspierają ich rozwój w obszarze konkretnych zainteresowań i pasji – objaśniają netodologię rankingu jego twórcy.

Dane wykorzystane do stworzenia klasyfikacji szkół podstawowych pochodzą  od sprawdzonych i wiarygodnych instytucji, takich jak Okręgowe Komisje Egzaminacyjne, Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Najwyżej w rankingu spośród podstawówek w powiecie grodziskim uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Teresy (KIK) w Podkowie Leśnej, którą odnajdujemy w zestawieniu na ósmym miejscu. Przed tą placówką znalazło się pięć szkół z Warszawy, jedna ze Szczecina, a także placówka z Białegostoku, która okazała się całościowo najlepszą podstawówką w kraju.

Dalej na 80. pozycji w rankingu ujęto niepubliczną Społeczną Szkołą Podstawową Milanowskiego Towarzystwa Edukacyjnego. Na128. miejscu sklasyfikowano również prywatną Milanowską Szkołę Podstawową, 133. jest także niepubliczna Społeczna Szkoła Podstawowa nr 23 w Grodzisku. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Podkowie Leśnej zajęła pozycję 243. i jest najlepszą szkołą publiczną w powiecie. Na 838. miejscu znalazła się jeszcze grodziska Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Konopnickiej, zaś Integracyjna Społeczna Szkoła Podstawowa nr 18 im. gen. bryg. Augusta Emila Fieldorfa w Milanówku jest 957.

💬︎   dodaj komentarz

Na którym miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 4 w Grodzisku Mazowieckim ???

Belfer
23-02-2024 13:33

Dramat jeśli chodzi o publiczne szkoły.
Podobno to bardzo bogata gmina i nie ma jak przyciągnąć dobrych nauczycieli ??

Czysajacykandydacinawolnywakat
23-02-2024 13:58

Dramat

Nivo
23-02-2024 15:16

pokaż wszystkie komentarze (22)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.