16 03 2020

Grodziskie targowisko zamknięte do odwołania. Darmowa komunikacja miejska

16.03.2020, godz.: 14:24
Grodziskie targowisko zamknięte do odwołania. Darmowa komunikacja miejska
fot. Marcin Masalski

W związku z wprowadzonym przez premiera stanem zagrożenia epidemicznego i zamknięciem wielu placówek handlowych musiała zapaść taka decyzja również w kontekście grodziskiego targowiska. Dziś burmistrz zapowiedział u nas, że targ na Montwiłła będzie nieczynny do odwołania. Miasto wprowadzi też darmową komunikację autobusową.

To odpowiedź na dynamicznie zmieniającą się sytuację. Jeszcze przed weekendem magistrat nie chciał zamykać targowicy, by nie zabierać mieszkańcom kolejnego miejsca robienia zakupów. Stan zagrożenia epidemicznego i olbrzymie tłumy, jakie przetoczyły się tam w ostatnią sobotę przeważyły jednak szalę.

– Nie chcemy zwiększać ryzyka zarażenia koronawirusem, musimy raczej wszyscy myśleć o procedurach bezpieczeństwa. Dlatego targowisko pozostanie zamknięte do odwołania – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Innym dodatkowym środkiem ostrożności wobec koronawirusa ma być wprowadzenie darmowych przejazdów komunikacją autobusową w gminie. – Chcemy w ten sposób ograniczyć sytuacje posługiwania się pieniędzmi, które są przecież dotykane przez wiele osób i wirus mógłby się rozprzestrzeniać. To także do odwołania – dodaje.

15

Dodaj Komentarz

15 odpowiedzi na “Grodziskie targowisko zamknięte do odwołania. Darmowa komunikacja miejska”

 1. Krzysiek pisze:

  Proszę utworzyć opcję kontaktu z rolnikami. Na stronie Grodzisk Mazowiecki- na Fb oraz na tablicy ogłoszeń Targowiska w Grodzisku Maz.

  • Ula pisze:

   Dokładnie. Zorganizujmy się jakoś. Jeśli.ma ktoś kontak do rolników – napewno da się kupować od nich dobre polskie produkty, zapewniając im utrzymanie – w inny sposób. Można zamówić telefonicznie i przyjechać po gotowe, odwarzone warzywa. Odebrać i zapłaci. W rękawiczkach. Przecież nie można tych ludzi odciąć od źródła utrzymania nie zapewniając im pomocy!! Ca ta sytuacja sztucznej paniki wyglada jak zamach na polskich przedsiębiorców..

 2. Jędrek pisze:

  Dokładnie gdzie mamy kupować mięso wedliny,w Biedronce gówniane jedzenie.Mozna było zrobić jakiś wykaz adresów masarni żeby można było podjechać coś kupić.

 3. Anonim pisze:

  to była tylko chwilowa panika taka jak w tym samym czasie w sklepach po uspokojeniu tłok się zmniejszy tak jak w sklepach ale może to jest sposób na likwidację targowiska i budowę jakiejś inwestycji bo dla mnie zakupy w sklepie są zdecydowanie bardziej niebezpieczne ilu ludzi musi dotknąć towar zaczym trafi na półkę na obecną chwilę puki nie jesteśmy zamknięci w domach zamykanie targowiska to bzdura ludzie już się nauczyli jak postępować ale cóż ,, JA pracę mam co mnie obchodzą rolnicy ,, tak pewnie myślał ten co to wymyślił

 4. Anonim pisze:

  po co dwa razy pisać to samo

 5. Marek pisze:

  Jest to bardzo zła i nieodpowiedzialna decyzja.
  Zakupy na świeżym powietrzu są zdecydowanie bezpieczniejsze od zakupów w sklepach.
  Jest to uderzenie w rolników i drobnych przedsiębiorców i wzmacnianie zagranicznych hipermarketów.
  Gdzie logika Panie Burmistrzu???

  Uważam, że funkcjonowanie targu powinno być rozszerzone na pozostałe dni żeby uzyskać mniejszą koncentrację ludzi.

  • JSC pisze:

   (…)Jest to uderzenie w rolników i drobnych przedsiębiorców i wzmacnianie zagranicznych hipermarketów.(…)
   Nazywasz wegetację na tzw. szczękach przedsiębiorczością? Mój Panie, przedsiębiorczość to nie biedahandel tylko grupy producenckie i kooperatywy żywnościowe. Targowiska można utrzymać tylko jako element folkloru.

  • Ula pisze:

   Popieram w 100%.

 6. Moraw pisze:

  Grodzisk zamknięty a żyrardów otwiera targ za dwa dni.

 7. Ela pisze:

  Witam,
  Ja również nie do końca rozumiem w jaki sposób robienie zakupów na powietrzu jest bardziej niebezpieczne od wycieczki do supermarketu. Uruchomienie targowiska w dodatkowe dni tygodnia za to brzmi sensownie. Ciekawe czy ktoś wziął takie rozwiązanie pod uwagę?

 8. Tomek pisze:

  Otworzą nam jeszcze markety w niedzielę, bo tam podobno bezpieczniej i żeby więcej zarobiły.

  A mali rolnicy niech się sami martwią, co zrobią z wyprodukowanymi produktami i za co będą żyć. Ale w takiej sytuacji co będzie z nowym sezonem, u rolników, ogrodników i sadowników, czy mają wstrzymać się z produkcją warzyw, owoców i sadzonek, bo jak nie będą mieli gdzie sprzedać, to po co marnować czas i pieniądze. Nie wiadomo ile taka sytuacja może potrwać, ale raczej dobije małych producentów żywności, ogrodników i sadowników. Markety sprowadzają prawie wszytko z zagranicy, polskie produkty które tam sprzedają, to fikcja. Może i będą tam polskie warzywa i owoce, jak rolnik nie będzie miał gdzie sprzedać swoich produktów i odda za grosze pośrednikom, a potem trafią do marketu, my je potem kupimy, ale za jaką cenę?

  Żyrardów otworzył targowisko, Mszczonów też działa, a u nas wiadomo.

  Pozdrawiam i zdrowia życzę.

 9. JSC pisze:

  (…)A mali rolnicy niech się sami martwią, co zrobią z wyprodukowanymi produktami i za co będą żyć.(…)
  To co przy górce świńskiej…

 10. Beata pisze:

  Tak naprawdę zamknięcie targowiska jest niezgodne z prawem. Rząd zakazał handlu w galeriach A nie w małych pawilonach, a takie znajduja się na targowisku. W Sulejówku była taka sama sytuacja, zamknieto targowisko. Właściciele pawilonów zebrali się wspólnie, wzięli prawnika i burmistrz musiał targowisko otworzyć. Co prawda nie całe ale pawilony zostały otwarte, straż miejska dogląda żeby kupujacych nie było więcej niż 50 jednocześnie na terenie bazaru. Można? Wszystkie małe sklepy funkcjonują A ja siedzę w domu bo władza zamknęła mi dostęp do miejsca pracy. Kto mi da na życie? To było moje jedyne źródło utrzymania .Wyć się chce ! Ale kogo to obchodzi….

 11. Beata pisze:

  W Kauflandach ,Lidlach, Biedronkach tłumy ludzi, nikt nie kontroluje ilości osób w markecie i to jest OK. A targ na świeżym powietrzu zamknięty gdzie tu logika. Dorabiajmy zagranicznych przedsiębiorców, teraz mają żniwo. I się z nas śmieją. A tacy jak ja juz od tygodnia siedzą w domu a co najgorsze nie zarabiają bo Pan burmistrz zamknął targowisko. Trzeba było markety pozamykać , i wprowadzić tylko handel polskim przedsiębiorcom. Wiem że władza może wszystko ale jeszcze raz powtarzam zamknięcie targowiska jest nie zgodne z prawem. Sulejówek otworzył bazar, burmistrz nie miał wyjścia . Panie burmistrzu Grodziska Mazowieckiego moze warto przemyśleć tę decyzję, Jesteśmy bez pracy, boli nas najbardziej że markety otwarte A male pawilony na targu pozamykane !!!

 12. emka pisze:

  Apel do rolników i sprzedawców z targowiska. Przyjeżdżajcie i oferujcie swoje towary bezpośrednio z samochodu na parkingu obok targowiska. Przecież my to już znamy – „władza się wyżywi”. A co z nami? Sami musimy sobie radzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata