reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

12

07 2023

Egzamin ósmoklasisty. Jak wypadli uczniowie w naszych gminach?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsEgzamin ósmoklasisty. Jak wypadli uczniowie w naszych gminach? - Grodzisk News


Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała niedawno szczegółowe wyniki egzaminów ósmoklasisty. Spójrzmy zatem jak poszło uczniom naszych szkół, także na tle rezultatów z lat ubiegłych.


Egzamin ósmoklasisty obejmował trzy przedmioty obowiązkowe: język polski, matematykę oraz język obcy. Warto dodać, że 98 procent wszystkich uczniów wybrało do zdawania język angielski.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Jeśli chodzi o wyniki uczniów grodziskich podstawówek to w skali całej gminy wynik egzaminu z języka polskiego w 2023 roku wyniósł 69,91 proc., podczas gdy rok wcześniej było to 65,41 proc., zaś przed dwoma laty 63,57 proc. Matematykę grodziscy uczniowie napisali w tym roku na 61,32 proc., zaś w roku ubiegłym był to wskaźnik na poziomie 66,19 proc. za to w 2021 roku tylko 53,02. Jeżyk obcy wypadł najlepiej, bo na poziomie 77,18 proc., choć w roku ubiegłym było lepiej – 78,54; a przed dwoma laty 75,16

Gminą, która najlepiej wypadła w naszym powiecie, jest Podkowa Leśna. Jej uczniowie napisali język polski średnio na poziomie 77,26 proc. (przed rokiem 78,74). Matematyka to pułap 78,11 proc. ( ponad 84 w 2022 roku), zaś język angielski na blisko 89 procent.

Sumując wyniki z milanowskich szkół język polski uczniowie napisali na prawie 72 procent, matematykę na 67,6 proc., zaś język obcy na niespełna 79 procent.

Idąc dalej: w Jaktorowie język polski wypadł na prawie 71,5 procent; matematyką to wskaźnik na poziomie prawie 63,5 proc., z kolei język obcy przyniósł średnie wyniki w wysokości 76,16 proc.

Uczniowie szkół w żabiowolskiej gminie napisali język polski na niecałe 67 procent; matematykę na niespełna 58 proc., zaś język obcy na 71 proc.

W Baranowie uczniowie uzyskali niespełna 66,5 procent z języka polskiego, niecałe 56,5 proc. z matematyki, a z języka obcego mieli nieco ponad 66 procent.

W skali powiatu średnie wyniki za ten rok wyglądały tak: język polski – 70,49 proc.; matematyka 63,19 proc.; język obcy – 77,01 proc.

W kontekście przyjęć do liceów liczy się punktacja za świadectwo – maksymalnie 100 punktów oraz drugie tyle za wyniki egzaminów
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

Szału nie ma
Anka


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.