reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

17

02 2024

Będzie rozbudowa infrastruktury wodociągowej? ZWiK stara się o dotację


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: ZWiK Grodzisk Maz.Będzie rozbudowa infrastruktury wodociągowej? ZWiK stara się o dotację - Grodzisk News


Zakład Wodociągów i Kanalizacji ma w planach modernizację i rozbudowę sieci wodociągowej na terenie grodziskiej gminy. Stara się dofinansowanie na ten cel, bowiem koszt inwestycji to około 26 mln zł.


Grodziski ZWIK zamierza zrealizować duży projekt modernizacji infrastruktury wodociągowej. Inwestycja jest jednak bardzo kosztowna bowiem szacuje się, że pochłonie około 26 mln zł. Dlatego też wodociągowcy złożyli wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z zakresu zaopatrzenia mieszkańców w wodę na terenie aglomeracji o dofinansowanie tego zadania. Wnioskowana kwota dotacji to ponad 15 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wniosek obejmuje takie zadania jak: projektowanie i budowę zbiornika retencyjnego wody do spożycia, wykonanie nowego ujęcia studni nr 7 dla Stacji uzdatniania wody „Cegielniana”, zaprojektowanie i budowę przewodów tłocznych, rozwój inteligentnego systemu zarządzania siecią wodociągową, wykonanie automatycznego systemu pomiarów mętności na SUW, modernizację (przebudowę i rozbudowę) SUW Wólka Grodziska, zastosowanie instalacji wykorzystujących energię odnawialną do produkcji energii elektrycznej i ciepłej oraz przebudowę sieci wodociągowych.

Poniżej mapa z zaplanowanymi inwestycjami w ramach tego zdania.

Będzie rozbudowa infrastruktury wodociągowej? ZWiK stara się o dotację - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Odnośnie budynkow mieszkalnych na terenie gminy mam pytanie: czy bezpiecznie jest mieszkać blisko komory transformatora? Niestety blisko budynku postawiono takie pudło! Ktoś wie jak to pole magnetyczne jest szkodliwe? Ktoś odpowie?

Mariusz
18-02-2024 00:08
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.