reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

17

02 2024

Będzie rozbudowa infrastruktury wodociągowej? ZWiK stara się o dotację


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: ZWiK Grodzisk Maz.Będzie rozbudowa infrastruktury wodociągowej? ZWiK stara się o dotację - Grodzisk News


Zakład Wodociągów i Kanalizacji ma w planach modernizację i rozbudowę sieci wodociągowej na terenie grodziskiej gminy. Stara się dofinansowanie na ten cel, bowiem koszt inwestycji to około 26 mln zł.


Grodziski ZWIK zamierza zrealizować duży projekt modernizacji infrastruktury wodociągowej. Inwestycja jest jednak bardzo kosztowna bowiem szacuje się, że pochłonie około 26 mln zł. Dlatego też wodociągowcy złożyli wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z zakresu zaopatrzenia mieszkańców w wodę na terenie aglomeracji o dofinansowanie tego zadania. Wnioskowana kwota dotacji to ponad 15 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Wniosek obejmuje takie zadania jak: projektowanie i budowę zbiornika retencyjnego wody do spożycia, wykonanie nowego ujęcia studni nr 7 dla Stacji uzdatniania wody „Cegielniana”, zaprojektowanie i budowę przewodów tłocznych, rozwój inteligentnego systemu zarządzania siecią wodociągową, wykonanie automatycznego systemu pomiarów mętności na SUW, modernizację (przebudowę i rozbudowę) SUW Wólka Grodziska, zastosowanie instalacji wykorzystujących energię odnawialną do produkcji energii elektrycznej i ciepłej oraz przebudowę sieci wodociągowych.

Poniżej mapa z zaplanowanymi inwestycjami w ramach tego zdania.

Będzie rozbudowa infrastruktury wodociągowej? ZWiK stara się o dotację - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Odnośnie budynkow mieszkalnych na terenie gminy mam pytanie: czy bezpiecznie jest mieszkać blisko komory transformatora? Niestety blisko budynku postawiono takie pudło! Ktoś wie jak to pole magnetyczne jest szkodliwe? Ktoś odpowie?
Mariusz


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.