reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

08 2023

Zaprzysiężenie nowego wójta Jaktorowa już dziś


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: FB/Rafał Drązikowski - Twój kandydat na wójta gminy JaktorówZaprzysiężenie nowego wójta Jaktorowa już dziś - Grodzisk News


Na środowe popołudnie komisarz wyborczy wyznaczył termin sesji rady gminy, na której uroczyste ślubowanie złoży nowo wybrany wójt Jaktorowa Rafał Drązikowski. Będzie to równoznaczne z rozpoczęciem sprawowania przez niego swej funkcji.


Przedterminowe wybory odbyły się 6 sierpnia. Musiały zostać ogłoszone w związku z ustąpieniem z funkcji dotychczasowego wieloletniego wójta Jaktorowa Macieja Śliwerskiego. W elekcji prócz Rafała Drązikowskiego startowali również Iwona Barańska (KWW Przyjazna Gmina Jaktorów) i Grzegorz Połutrenko (KWW Wspólna Gmina).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Drązikowski zwyciężył już w pierwszej turze, zdobywszy 2747 spośród 4304 ważnych głosów (więcej niż połowę wymaganą do wyboru nowego wójta stanowiła liczba 2153). Drugi w tym wyścigu Grzegorz Połutrenko cieszył się poparciem 886 głosów, zaś na Iwonę Barańską zagłosowało 671 mieszkańców.

Oddano 4374 wszystkich głosów spośród 9958 możliwych. Frekwencja wyniosła więc 43,92 proc.

Drązikowski dziś oficjalnie złoży ślubowanie jak nowy wójt gminy Jaktorów, po czym będzie mógł rozpocząć urzędowanie.
Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

Nowy Wójt już zapowiedział, że węzeł kolejowy CPK ominie Jaktorów. Czyli mieszkańcy zamiast wynegocjowania szybkich połączeń z resztą kraju będą musieli dojeżdżać do Żyrardowa i Grodziska (te miasta potrafią skorzystać na powstającej tak czy inaczej infrastrukurze) aby gdziekolwiek się dostać. I tak Jaktorów będzie miał w swoich granicach ogromną (i niewątpliwie wpływającą na jakość życia) inwestycję przy zerowych korzyściach z nią związanych. Gratulacje
Mieszkaniec gminy


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.