TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

16

09 2023

Sporo chętnych na modernizację Lipowej w Książenicach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Sporo chętnych na modernizację Lipowej w Książenicach - Grodzisk News


Aż sześć ofert wpłynęło do grodziskiego magistratu ws. modernizacji ul. Lipowej w Książenicach. Dwie z nich mieszczą się w budżecie.


Grodzisk na ten zamierzał przeznaczyć niewiele ponad 1,55 mln zł. Ze wspomnianych sześciu ofert dwie opiewają na 1,51 mln zł i 1,52 mln zł, czyli mieszczą się w budżecie. Złożyły je firmy – odpowiednio – ROBOKOP z Milanówka oraz stołeczny FAL-BRUK. Pozostałe oferty są wyższe – od 1,69 mln zł do prawie 2 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W ramach modernizacji magistrat przewiduje – w myśl projektu – remont jezdni na odcinku około 528 m (od al. Marylskiego do al. Parkowej), remont istniejącego chodnika długości około 580 m, remonty skrzyżowań z ulicami Jarzębinową oraz Parkową, budowę zjazdów indywidualnych oraz publicznych.

Modernizacja posłużyć ma poprawie bezpieczeństwa komfortu użytkowników drogi. – Zawężenie istniejącej jezdni ograniczy prędkości pojazdów mechanicznych, natomiast wykonanie nowej, równej nawierzchni chodnika poprawi komfort poruszania się pieszych. Zapewni również bezpieczne dojście do posesji prywatnych. Geometryczna korekta skrzyżowań z ulicą Jarzębinową i ulicą Parkową uporządkuje ruch pojazdów w obrębie skrzyżowań – czytamy w dokumentacji przetargowej.

Modernizacja ul. Lipowej potrwa bez mała pół roku od daty zawarcia umowy z wykonawca.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Wig- dar nie jest chętny? Aż trudno uwierzyć?
Hanka


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.