reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

02

04 2024

Ruszyła przebudowa drogi w Maryninie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: CzytelnikRuszyła przebudowa drogi w Maryninie - Grodzisk News


Jak donoszą nam kierowcy, drogowcy na poważnie zabrali się po świętach za przebudowę ul. Mazowieckiej w Maryninie. Pracownicy powiatowego zarządu dróg w Grodzisku potwierdzają, iż prace ruszyły na dobre. Obiecali nam również przedstawić wkrótce pełen harmonogram robót, zwłaszcza że mowa o licznie uczęszczanej drodze.


Przypomnijmy, że zakres prac jest duży. Zamówienie zakłada remont drogi powiatowej 1503 (ul. Mazowiecka) na odcinku o długości 1807 metrów od stacji paliw na granicy Książenic i Marynina do łuku przed rondem przy trasie S8 (przy rzece Rokitnicy). Zakres zamówienia obejmuje m.in. sfrezowanie starej nawierzchni, ułożenie warstwy wiążącej z mieszanki mineralno-asfaltowej oraz warstwy ścieralnej z mieszanki grysowo-mastyksowej. Ponadto wykonawca utwardzi pobocza kruszywem i wyremontuje zatoki autobusowe.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Ciężki sprzęt drogowców już wjechał na roboty, zabrał się za zrywanie starej nawierzchni. Dzisiejsze prace uchwycił zresztą jeden z przejeżdżających tamtędy kierowców. Jakich i jak długo powinniśmy się spodziewać utrudnień na drodze? Czy zostaną wyznaczone objazdy? Jak wyglądać będzie tymczasowo zmieniona organizacja ruchu?

Nie przewidujemy zamknięcia drogi dla ruchu na czas dłuższy niż kilka dni. Założenie podstawowe jest takie, że prace prowadzone będą „pod ruchem”, na połowie jezdni, wahadłowo – mówią nam drogowcy.

Wkrótce mamy również dostać z powiatowego zarządu dróg pełen harmonogram prac wraz z ewentualnymi zmianami w organizacji ruchu. Napiszemy o nich niezwłocznie po otrzymaniu.

💬︎   dodaj komentarz

Widać że zbliżają się wybory a na zakręcie śmierci od S8 w kierunku Marinina ciemnica ,😱Żadnej latarni nic! Ej tam taki remont??.A kiedy jakąś ścieżka rowerowa łącząca Książenice z siestrzenia???

Zico76
02-04-2024 16:54

Oby nigdy. Jest chodnik dopuszczający rowery. Tam nie ma miejsca na ścieżkę. Chcesz mieszkańcom płoty przestawiać ?

z Marynina
03-04-2024 08:07

Nie rozumiem po co remont tego odcinka, jest w całkiem niezłym stanie, a są drogi z większymi dziurami.

Getz
03-04-2024 08:27

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.