26 05 2020

Niewidomy mężczyzna zatrzymany podczas protestu trafił na grodziską komendę

26.05.2020, godz.: 13:13
Niewidomy mężczyzna zatrzymany podczas protestu trafił na grodziską komendę
fot. GrodziskNews

Media obiegła informacja o zatrzymaniu niewidomego mężczyzny podczas sobotniego (16 maja) protestu przedsiębiorców w Warszawie. Człowiek ten został przewieziony do jednostki policji w Grodzisku. Wokół zatrzymania narosło wiele relacji…

Z opowieści pana Damiana, który został zatrzymany, wynika że w sobotę 16 maja o 17.00 miał pojawić się w studiu, by zrealizować koncert online, ale wcześniej postanowił udać się wraz z opiekunką na plac Zamkowy, aby pokazać solidarność z przedsiębiorcami. W pewnym momencie źle się poczuł. Jak dodał, choruje na cukrzycę. Sam zwrócił się do policjantów o pomoc i wyprowadzenie go poza okrąg manifestantów.

– Kazał mi siąść na chodniku i powiedział, że skoro jestem chory na cukrzycę, to na pewno mam przy sobie insulinę i glukometr. Mam taki specjalny zestaw do mierzenia cukru dla osób niewidomych. Wynik był niedobry. 260 miligramów glukozy, czyli hiperglikemia. W tej chwili padły głupie komentarze policjantów – mówi pan Damian w rozmowie z tvnwarszawa.pl. Do mężczyzny wezwano sanitariusza, który ponownie zmierzył mu cukier i zarekomendował, że ma on sobie zrobić zastrzyk, a następnie wrócić do domu i położyć się

– Policjant odparł, że nie ma takiej możliwości i że moja koleżanka może pójść do sklepu i kupić mi kanapkę. W pewnym momencie poczułem, że policjanci mnie gdzieś prowadzą. Zapytałem: dokąd? Odpowiedzieli, że do policyjnego samochodu – mówi niewidomy mężczyzna cytowany przez media.

– Zerwali mi plecak i saszetkę z najważniejszymi rzeczami, wyrwali laskę i w trzech wepchnęli mnie do policyjnej suki. Zatrzasnęli drzwi i zaczęli przeszukiwać. Zabrali wszystkie rzeczy, specjalną komórkę dostosowaną do potrzeb osób niewidomych, laskę. Słowem: wszystko. Po czym rzucili do części więziennej. Nie skuli jednak kajdankami, bo jak powiedzieli: „ślepy nie ucieknie” – mówił dla TVN Warszawa pan Damian.

Mężczyzna został przewieziony na komendę w Grodzisku, tam przeprowadzono z nim czynności. – Mężczyna, podobnie jak 380 innychosób został zatrzymany prewencyjnie w związku ze złamaniem zakazu gromadzenia się – mówi nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji. – Mężczyzna został poinformowany o jego prawach, pytaliśmy czy nie potrzebuje pomocy lekarskiej. W jednostce policji miał możliwość podjęcia kontaktu z osobami z zewnątrz, opiekunami – dodaje.

– Po zakończeniu policyjnych czynności związanych z popełnionym wykroczeniem mężczyzna został zwolniony do domu – mówi Marczak.

💬︎ 9

Dodaj Komentarz

9 odpowiedzi na “Niewidomy mężczyzna zatrzymany podczas protestu trafił na grodziską komendę”

 1. Adam K pisze:

  Skandal dyktatury PiS – dopuszczenie do bezprawnego zatrzymania i wywiezienia niewidomego człowieka przy tum pozbawiając go jego praw do kontaktu z bliskimi i mediami, tak wygląda niewrażliwość i buta w wykonaniu urzędników oraz dopuszczenie do brutalizacji policji.
  Tym powinien zająć sie prawnik.

 2. Detektyw pisze:

  Przecież sam się prosił o takie traktowanie. Nie znalazł się na manifestacji przypadkowo. W artykule jest jego stwierdzenie że poszedł specjalnie na manifestację przedsiębiorców. Jak wiemy manigestacje są w czasie epidemii zakazane ze względu na bezpieczeństwo nas wszystkich. Na Zachodzie, we Francji czy Niemczech by go przepedzili gazem i jeszcze spałowali.

 3. Mari pisze:

  Chory przedsiebiorca, to niech w domu siedzi, a nie z bandziorami protestuje, a potem poszkodowany i do tvn gna na oślep! Skandal dyktatury kało!

  • scm pisze:

   Typowe socjalistyczne myślenie. Cukrzyca nie jest chorobą niepozwalającą pracować. Ale dla socjalisty musi siedzieć w domu i brać zasiłek, bo to są pieniądze rządu, który je w magiczny sposób tworzy.

 4. Polski Gończy pisze:

  Bandycka władza. Jednych przekupi, resztę zastraszy. Ale nic nie jest wieczne, role się zamienią

 5. baird pisze:

  Trzeba być idiota żeby zatrzymywać niewidomego człowieka , który chyba nic zlegonie popelnil

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.