14 03 2020

Czy są zarażeni w naszym powiecie? Sanepid opublikował raport

14.03.2020, godz.: 16:56
Czy są zarażeni w naszym powiecie? Sanepid opublikował raport
Fot. Pixabay

Państwowy Powiatowy Inspektor Satniatrny w Grodzisku Mazowieckim opublikował raport przedstawiający sytuację epidemiologiczną związaną z koronawirusem na terenie naszego powiatu.

Według najnowszego raportu grodziskiego sanepidu (stan na dziś na godz. 13.00) na terenie powiatu grodziskiego objętych nadzorem epidemiologicznym jest 340 osób, a kwarantannę domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego zlecono 100 mieszkańcom. Trzy osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, ale na szczęście nie ma ani jednego przypadku potwierdzonego laboratoryjnie na obecność koronawirusa.

W całym kraju potwierdzono już 93 przypadki zakażenia koronawirusem.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grodzisku Mazowieckim apeluje, że jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną. Zaleca stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie https://www.gov.pl/web/koronawirus.

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa: 0 800 190 590.

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “Czy są zarażeni w naszym powiecie? Sanepid opublikował raport”

  1. Katarzyna pisze:

    Witam,
    Co znaczy ze osoba jest objęta nadzorem epidemiologicznym?

  2. Maniek pisze:

    Jeśli ktoś np. pracował w budynku, w którym przebywał nosiciel koronawirusa, był w tej samej przestrzeni. Czyli w takiej sytuacji, gdy nie było bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale na wszelki wypadek sprawdza się stan zdrowia tej osoby.

    Nadzór epidemiologiczny trwa 14 dni. Odbywa się w porozumieniu z pracownikami inspekcji sanitarnej po wywiadzie epidemiologicznym. Należy przejść na pracę zdalną w domu, zawiesić życie towarzyskie, ograniczyć do minimum wyjścia. Dwa razy dziennie mierzyć sobie temperaturę, kontrolować swój stan zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata