TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

17

04 2024

Kto dokończy rozbudowę szkoły z salą gimnastyczną?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Kto dokończy rozbudowę szkoły z salą gimnastyczną? - Grodzisk News


Od połowy ubiegłego roku trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej w Skułach wraz z budową sali sportowej. Żabiowolski magistrat po raz kolejny zmuszony był ogłosić przetarg na dokończenie inwestycji. Wcześniejsze postępowania przetargowe ujawniały bowiem zdecydowanie zbyt wysokie ceny realizacji przedsięwzięcia. Jak będzie tym razem?


Inwestycja powstaje kosztem 12,5 mln zł i zakłada budowę nowego skrzydła szkoły. Obecnie placówka ma około 695 mkw. powierzchni użytkowej, po rozbudowie będzie natomiast liczyła 2160 mkw. Sale lekcyjne przewidziano na maksymalnie 25 uczniów. Będzie 9 sal lekcyjnych, w tym sala dla klasy „0”, ponadto na parterze znajdzie się świetlica oraz jadalnia wraz z zapleczem dla wydawania posiłków cateringu, część administracyjna z gabinetem dyrektora, gabinet higienistki i izolatorium. Na piętrze oprócz sal lekcyjnych, zlokalizowano salę komputerową, harcówkę, bibliotekę z czytelnią, pokój nauczycielski, gabinet psychologa i pedagoga. Zarówno na parterze jak i na piętrze zaprojektowano węzły sanitarne dostosowane do liczby osób mogących przebywać jednocześnie na danej kondygnacji. W szatniach szkoły przewidziano możliwość jednoczesnego przebywania max. 50 osób.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Drugi element inwestycji stanowi sala sportowa o powierzchni 330 mkw. i ośmiu metrów wysokości. Nowa sala przyniesie znaczną poprawę warunków do sportowego rozwoju uczniów. Trybuny obiektu pomieszczą maksymalnie 50 osób. Inwestycja obejmie budowę sali wraz z zapleczem higieniczno-sanitarnym oraz magazynowym. Na salę ze szkoły będzie prowadził specjalny łącznik między budynkami.

Trzecia część przedsięwzięcia to z kolei termomodernizacja istniejącego budynku, polegająca m.in. wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, demontażu drewnianego dachu i dociepleniu stropu, wymianie źródła ciepła na pompę ciepła, wymianie instalacji CWU.

W połowie kwietnia ogłoszono zaś kolejny przetarg na dokończenie inwestycji. W zakres tego zadania wchodzą takie elementy jak: wykonanie dojść, chodników, parkingu, dojazdu drogi pożarowej przy zjeździe; przeniesienie placu zabaw wraz z wykonaniem nawierzchni z tartanu; wykonanie ogrodzenia podziemnych zbiorników na gaz ziemny oraz ogrodzenia budynku od ul. Mszczonowskiej wraz z bramami wjazdowymi. Ponadto chodzi o uporządkowanie terenu wraz z wykonaniem trawników - wykonanie opaski wokół budynku z płyt chodnikowych 50x50 cm; wykonanie odwodnienia budynku – nasadzenia zieleni, w tym krzewów i trawnika. Wreszcie: wykonanie zasilania budynku oraz oświetlenia zewnętrznego; montaż oświetlenia parkingu; wykonanie kanalizacji teletechnicznej. To zadania stojące przed wykonawcą jeśli idzie o zagospodarowanie terenu.

Dodatkowo prace na zewnątrz budynku przewidują: montaż instalacji fotowltaicznej na dachu; ściany kurtynowej przy wejściu głównym oraz w części dydaktycznej na elewacji południowej wraz z dokończeniem prac elewacyjnych wokół ścian przeszklonych. Dalej w planie jest wykończenie schodów zewnętrznych wejścia głównego płytkami gresowymi antypoślizgowymi, - wykonanie pochylni dla osób niepełnosprawnych, wykonanie pozostałych schodów do budynku na gruncie, - wykonanie poręczy i balustrad schodów i pochylni oraz portfenetru okna w pomieszczeniu nr 1.11-biblioteka - wykonanie zadaszenia nad wejściem do istniejącej (termomodernizowanej) części szkoły - montaż szklanych zadaszeń nad pozostałymi wyjściami z budynku montaż platformy dla niepełnosprawnych przy wejściu głównym do budynku - montaż liter na elewacji sali gimnastycznej - montaż opraw oświetleniowych na elewacji; wykonanie podestów komunikacyjnych na dachu; dokończenie izolacji stropodachu na części istniejące

Wewnątrz zaś prace obejmować mają wykończenie wszystkich instalacji i mediów, w tym także klimatyzacji; prace tynkarskie i okładziny ścienne; wykonanie systemowych sufitów podwieszanych oraz akustycznych w salach lekcyjnych starej części szkoły, w celu likwidacji dźwięków uderzeniowych z pomieszczeń pierwszego piętra. Wykończenie sanitariatów; montaż stolarki okiennej i drzwiowej, a także implementacja systemów przeciwpożarowych.

Przetarg przewiduje również dostawę sprzętu sportowego na budowaną salę gimnastyczną. Czas na składanie propozycji przetargowych oferenci mają do końca kwietnia.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

No... Materiał bardzo dużo wnoszący. Autor sie wyjatkowo postarał. Sam wydalił z siebie jedno zdanie, a resztę - w tym szczegóły architektoniczno-konstrukcyjne znamy - nie trzeba ich przepisywać. Więc zapytam autora: O czym chciał nam napisać?
Bydle


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.