26

11 2023

Zwycięstwo z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Pogoń nadal liderem tabeli

Zwycięstwo z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Pogoń nadal liderem tabeli - Grodzisk News

Pogoń kontynuuje bardzo dobrą passę w rozgrywkach piłkarskiej trzeciej ligi. Podopieczni Marcina Sasala pokonali na wyjeździe Lechię Tomaszów Mazowiecki 2:0, a dzięki temu zwycięstwu będą na pozycji lidera tabeli co najmniej do marca.

Przed meczem z Lechią Pogoń miała na koncie sześć kolejnych meczów bez porażki, w tym dwie ostatnie, niezwykle efektowne wygrane – 6:0 z Pilicą Białobrzegi oraz 7:2 z Unią Skierniewice. Trzynaście strzelonych goli w dwóch pojedynkach musiało robić wrażenie na Lechii, która po bardzo mocnym początku sezonu od kilku kolejek tkwi w kryzysie.

Mimo to drużyna z Tomaszowa Mazowieckiego miała nadzieję na przełamanie przed własną publicznością. Pogoń miała jednak inne plany. Od pierwszych minut to czerwono-biali – choć akurat w tym meczu w ciemnych strojach – mieli inicjatywę i tworzyli sobie sytuacje podbramkowe.

W 26. minucie Dominik Gedek dostał piłkę na wolne pole, oddał strzał, ale tak bardzo niecelny że piłka toczyła się wzdłuż linii końcowej i nie wyszła poza boisko. Dopadł do niej Nikodem Niski dograł do Damiana Jaronia, ale ten trafił tylko w boczną siatkę. Pogoń cały czas wywierała presję, a Lechia umiejętnie się broniła. Pierwszy celny strzał gospodarze oddali w 29. minucie.

Mimo przewagi, Pogoń nie potrafiła zamienić jej na gola. W drugiej połowie pomogli jednak rywale, a konkretnie Michał Mikołajczyk, który w 56. minucie zaliczył trafienie samobójcze. Wynik na 2:0 ustalił zaś Aleksander Gajgier.

Dzięki temu zwycięstwu Pogoń pozostanie na szczycie tabeli przez kilka miesięcy. Do ligowych zmagań powróci w marcu.