reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

19

03 2023

Zwolnij. Dziś i jutro wzmożone kontrole na drogach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Policjanci w całym garnizonie warszawskim, zatem także w powiecie grodziskim, prowadzić będą dziś i w poniedziałek wzmożone kontrole na drogach. Akcja prowadzona jest pod hasłem „Bezpieczna prędkość”, dlatego funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na ten parametr u kierowców, ale sprawdzą też stosowanie się do innych przepisów.


Jak pokazują policyjne analizy, główną przyczyną wypadków drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym jest nadmierna prędkość. Dlatego też policjanci często prowadzą wzmożone kontrole na drogach, które mają zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu. Taką akcję zaplanowano za niedzielę i poniedziałek (19 i 20 marca). W tych dniach policjanci będą egzekwować od kierujących pojazdami przestrzeganie obowiązujących przepisów, dotyczących dopuszczalnej prędkości przy użyciu wszystkich możliwych przyrządów kontrolno-pomiarowych oraz radiowozów z wideorejestratorami.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Policjanci instruują jak kierowca powinien się zachowywać na drodze, aby nie zwiększać ryzyka wystąpienia niebezpiecznego zdarzenia. – Kierujący pojazdem ma obowiązek stosować się do ograniczeń prędkości wynikających z przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, czy też ze znaków drogowych. Ale to nie zawsze wystarczy. Podczas każdej podróży należy dostosować prędkość do aktualnie panujących warunków na drodze. Szczególnie niebezpieczne jest przekraczanie dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść dla pieszych, dlatego zbliżając się do tak ważnego miejsca na drodze, należy zachować szczególną ostrożność! - podkreślają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

1

1
19-03-2023 13:08

1

1
26-03-2023 07:34
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.