10 06 2019

ZWiK: Pobór wody w Grodzisku dwa razy wyższy od standardowego

10.06.2019, godz.: 12:20
ZWiK: Pobór wody w Grodzisku dwa razy wyższy od standardowego
fot. Pixabay

Susza i wysokie temperatury sprawiają, że pobór wody w Grodzisku Mazowieckim w ostatnich dniach prawie dwukrotnie przekroczył standardowe wartości. – W związku z tym mieszkańcy mogą spodziewać się obniżonego ciśnienia wody w instalacjach – informuje ZWiK.

– Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Grodzisku Mazowieckim na bieżąco monitoruje i zabezpiecza dostęp do wody w Grodzisku Mazowieckim. W ciągu ostatniego tygodnia wprowadzono działania, które mają pomóc uregulować sytuację na terenie gminy, są to działania związane z regulacją przepływów na sieci oraz zarządzaniem ciśnieniem wtłaczanej wody – mówią wodociągowcy.

Ma to związek z wyjątkowo dużym poborem wody. ZWiK szacuje, iż obecnie mieszkańcy wykorzystują dwukrotnie więcej wody niż zazwyczaj. Wszystkie ekipy techniczne pracują i na bieżąco monitorują stan wody w gminie. – Niestety przyczyną obecnej sytuacji jest masowe wykorzystywanie wody do celów innych niż bytowe. Chodzi przede wszystkim o podlewanie ogródków, trawników czy napełnianie przydomowych basenów. Apelujemy do mieszkańców o ograniczanie i racjonalne wykorzystywania wody. Pozwoli to polepszyć sytuację w mieście – podkreślają wodociągowcy.

W szczególnie trudnej sytuacji znaleźli się dla mieszkańcy Książenice oraz terenów bezpośrednio z nimi sąsiadujących. – Jest to obszar najbardziej oddalony od produkującej wodę stacji uzdatniania „Cegielniana”. Problem ten zostanie rozwiązany już pod koniec czerwca. W chwili obecnej ZWiK po ponad dwóch latach kończy inwestycję związaną z budową tranzytu wodociągowego zasilającego Książenice z ujęcia „Czarny Las” – podają wodociągowcy.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata