28 02 2015

Zobacz kinowy rozkład jazdy

28.02.2015, godz.: 17:02
Zobacz kinowy rozkład jazdy
fot. Filmweb

Jak co tydzień prezentujemy repertuar grodziskiego kina na najbliższe dni. Na dużym zagoszczą zróżnicowane nowości – od dramatu po film animowany. Dodajemy, że w poniedziałek 2 marca kino będzie nieczynne.

PROJEKCJE CODZIENNE (DO 5 MARCA, z wyjątkiem 2 MARCA)
„Disco Polo”
Dopiero co wchodząca do kin komedia muzyczna w reżyserii Macieja Bochniaka przypomina czas, kiedy w Polsce muzyka disco polo była bardzo popularna. Dawid Ogrodnik („Chce się żyć”, „Jesteś bogiem”) i Piotr Głowacki („Dziewczyna z szafy”) grają muzyków, którzy – napędzani młodzieńczą fantazją i marzeniami o sławie – zakładają zespół discopolowy. Joanna Kulig („Sponsoring”) występuje w roli eterycznej wokalistki. Piosenki w zdecydowanej większości wykonują sami aktorzy. Warto wspomnieć, że na ekranie zobaczymy także Tomasza Kota, który zachwycił wcześniej opinię publiczną diametralnie odmienną rolą w filmie „Bogowie”. Wcielił się tam w postać profesora Zbigniewa Religi, a za swoją grę otrzymał między innymi nagrodę na festiwalu w Gdyni. Jak wypadnie tym razem?

NIEDZIELA 1 MARCA, ŚRODA 4 MARCA
„Snajper”
Obraz w reżyserii Clinta Eastwooda ze świetną rolą Bradleya Coopera sześciokrotnie nominowany do tegorocznych Oscarów i nagrodzony statuetką za najlepszy montaż dźwięku. Opowiada historię kariery wojskowej i życia osobistego Chrisa Kyle’a, który zyskał sławę najlepszego snajpera w historii elitarnej jednostki Navy SEALs. Kyle zostaje wysłany do Iraku, w którym ma tylko jeden cel: chronić swoich towarzyszy broni. Swoją precyzją ratuje niezliczoną ilość żołnierzy na polu bitwy. W miarę jak opowieści o jego czynach rozpowszechniają się, zyskuje miano „legendy”. Reputacja Kyle’a rośnie także za liniami wroga. Powstańcy uznają snajpera za ważny cel i wyznaczają nagrodę za jego głowę.
Występują: Bradley Cooper, Sienna Miller.

NIEDZIELA 1 MARCA
„Asteriks i Obeliks: Osiedle bogów”
Kolejna odsłona przygód dwóch walecznych i przezabawnych Galów którzy wojują z Rzymianami. Opór osady, z której pochodzą Asteriks i Obeliks coraz bardziej denerwuje Juliusza Cezara, dlatego postanawia on zmienić taktykę. Władca każe wybudować obok osady Galów wspaniałą wioskę, przeznaczoną dla rzymskich właścicieli. To „Osiedle Bogów”. Czy nasi galijscy przyjaciele oprą się pokusie zarobku i rzymskiego komfortu? Czy ich osada stanie się zwykłą atrakcją turystyczną? Asteriks i Obeliks robią wszystko, by pokrzyżować Juliuszowi Cezarowi plany. W polskiej wersji głosu głównym bohaterom użyczyli Arkadiusz Jakubik i Wojciech Mecwaldowski. W filmie usłyszymy jednak także Piotra Fronczewskiego, Piotra Adamczyka, Czesława Mozila, Annę Muchę, Mariusza Pudzianowskiego i Mameda Chalidowa.

CZWARTEK 5 MARCA – GRODZISKI KLUB FILMOWY
„Turysta”
Dramat w reżyserii Rubena Östlunda opowiada historię Tomasa i Ebby, zamożnego małżeństwa, które razem z dziećmi jedzie na narty w Alpy Francuskie. Chcą spędzić sielankowe krótkie zimowe wakacje w jednym z luksusowych hoteli. Podczas lunchu na tarasie restauracji nagle prosto z gór schodzi na nich lawina. Ebba instynktownie chroni swoje dzieci, Tomas natomiast zabiera telefon i ucieka. To zdarzenie zmienia ich relacje, a małżeństwo staje po znakiem zapytania. Oboje starają się uratować związek, ale sytuację się komplikuje gdy na jaw wychodzą od dawna skrywane sekrety.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.