15 02 2019

Znamy terminy otwarcia świetlic w Opypach i Zabłotni

15.02.2019, godz.: 14:44
Znamy terminy otwarcia świetlic w Opypach i Zabłotni
fot. Pixabay

Od dłuższego czasu Grodzisk stawia na budowę świetlic. Takowe z powodzeniem działają już m.in. w Kozerkach, Chlebni i w grodziskiej dzielnicy Łąki. Wkrótce oddane do użytku zostaną dwa kolejne obiekty – w Opypach i Zabłotni.

Świetlica w Opypach powstała przy ul. Polnej Róży. Obiekt będzie miał 143 metry powierzchni użytkowej. W środku znajdą się m.in. sala główna, hol, toalety, sala informatyczna, pomieszczenia techniczne i socjalne, a także szatnia. Przy budynku powstanie parking na sześć aut, chodniki, oświetlenie.

Jako pierwsi dowiedzieliśmy się, jakie są terminy otwarcia świetlic. Budynek świetlicy wiejskiej, będzie pełnił funkcję ośrodka kultury dla mieszkańców wsi Opypy jak również rekreacyjno-sportową. Znajdująca się w budynku świetlicy – sala główna, będzie pełnić również funkcje sali spotkań i zebrań. Świetlica będzie dobrze nasłoneczniona. Do dyspozycji mieszkańców będą dwie sale. Budynek będzie wyposażony w multimedialne urządzenia, ekran rolowany i projektor.

Inwestycja powstała od ubiegłorocznej wiosny kosztem 700 tys. zł. – Mogę już powiedzieć, że oficjalne otwarcie świetlicy planujemy na 3 marca – mówi nam Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska. – Miesiąc później, 6 kwietnia, analogiczne uroczystości planujemy w przypadku świetlicy w Zabłotni – dodaje.

Przypomnijmy zatem parametry tegoż obiektu. Wykonawca miał za zadanie rozbiórkę dotychczasowego budynku wraz z demontażem zewnętrznej instalacji ściekowej i szamba. Z terenu zniknął też stary plac zabaw. Wszystko po to, aby na nowo zagospodarować świetlicową działkę. Budynek będzie „uzbrojony” we wszystkie media: sieć wodociągową i energetyczną oraz system sanitarny z nowym zbiornikiem do odprowadzania nieczystości. Przed budynkiem powstanie plac postojowy z czterema miejscami parkingowymi. Wykonawca wybuduje również drogę dojazdową do świetlicy oraz chodniki wokół budynku. Cały teren zostanie oświetlony i na nowo ogrodzony. Pojawią się także nowe nasadzenia zieleni. Budynek będzie miał blisko 100 mkw. powierzchni użytkowej i zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Warto dodać, że trwa również budowa świetlicy w Mościskach, a w następnym kroku będziemy chcieli rozpocząć budowę takiego obiektu w Czarnym Lesie – zaznacza burmistrz Krupski.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata