29 06 2015

Znamy termin otwarcia wodnego placu zabaw

29.06.2015, godz.: 15:29
Znamy termin otwarcia wodnego placu zabaw
fot. GrodziskNews

Końca dobiegają powoli prace przy budowie wodnego placu zabaw w sąsiedztwie grodziskiego basenu Wodnik 2000. Kierownictwo Ośrodka Sportu i Rekreacji zarządzające całym obiektem planuje otwarcie placu na 12 lipca.

Zarówno najmłodsi, jak i  nieco starsi mieszkańcy Grodziska nie mogą się już doczekać atrakcji jakie w upalne letnie dni zaoferuje im wodny minipark, tym bardziej, że jest to niemała inwestycja obliczona na blisko milion złotych. Obiekt składać się będzie z kolistych niecek rozmieszczonych wewnątrz drewnianego tarasu. W nich znajdzie się osiem kolorowych zabawek. Te przeznaczone dla najmłodszych zaplanowano tuż przy natryskach, tak aby ich zabawę mogli bacznie obserwować opiekunowie z pobliskich ławek. Dalej – te dla dzieci starszych. Wejście na plac zabaw odbywać się będzie od strony południowej przez brodzik. Powstanie też część rekreacyjna – wewnątrz półkolistych placów zostaną zainstalowane urządzenia do ćwiczeń (również dla osób niepełnosprawnych) oraz stół do gry w szachy. W siłowni znajdą się m.in. wyciąg i krzesło, sztanga dla osób niepełnosprawnych, surfer, twister, prasa, wioślarz, biegacz czy orbitrek.

Zapowiadano, że budowa placu zakończy się na przełomie czerwca i lipca. Termin, o którym mowa jest już więc tuż-tuż. – I zostanie dotrzymany bo roboty budowlane skończymy około 1 lipca, ale po nich czekają nas testy obiektu i konieczne odbiory techniczne. Musimy wszystko zrealizować w najdrobniejszych detalach, ponieważ chodzi o obiekt na którym bezpiecznie mają bawić się dzieci – podkreśla Mariusz Smysło, dyrektor grodziskiego OSiR-u.

Nam zdradził jednak bliższe szczegóły otwarcia wodnego placu. –  Planujemy je na 12 lipca o godz. 17.00, przy tej okazji będą pewnie dodatkowe atrakcje dla dzieci, ale jeszcze nie znamy wszystkich szczegółów – wyjaśnia Smysło. – Plac zabaw na pewno będzie służył dzieciakom przez całe wakacje i prawdopodobnie do połowy września, choć jeśli pogoda pozwoli to może nawet dłużej – zapowiada.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata