reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

31

07 2023

Znamy szczegóły remontu Willi Radogoszcz


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Karol Szejner/CC BY-SA 4.0Znamy szczegóły remontu Willi Radogoszcz - Grodzisk News


Kilka dni temu informowaliśmy, że Grodzisk otrzymał rządową promesę dofinansowania w wysokości pół miliona złotych na prace remontowe w Willi Radogoszcz dziś już wiemy, co obejmie remont.


Willa Radogoszcz od dawna spełnia funkcję filii grodziskiego ośrodka kultury. Kilka lat temu przy okazji uruchomienia Kina Wolność wnętrza zabytkowego obiektu przeszły remont i odświeżenie. Teraz gmina dostała promesę na dofinansowanie w wysokości 500 tys. zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Rządowy program odbudowy zabytków ma wesprzeć lokalne samorządy w poprawieniu stanu, odbudowie i remontach obiektów zabytkowych, tak budynków, jak i parków, zieleńców oraz skwerów. Program kierowany jest bezpośrednio do jednostek samorządu terytorialnego, a za ich pośrednictwem również do innych podmiotów zobowiązanych do opieki nad zabytkami.

W przypadku Radogoszczy Grodzisk wykorzysta przyznane pieniądze na termomodernizację budynku. – Chodzi nam o docieplenie i izolację ścian budynku. W przypadku obiektów zabytkowych jest to ważne nie tylko ze względu na komfort termiczny, ale też ochronę przed degradacją budowli – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Włodarz zapewnił jednocześnie, że prace nie wyłączą obiektu całkowicie z użytkowania. – Termomodernizację będzie można przeprowadzić przy jednoczesnym działaniu placówki – zaznaczył burmistrz.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.