TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

31

07 2023

Znamy szczegóły remontu Willi Radogoszcz


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Kilka dni temu informowaliśmy, że Grodzisk otrzymał rządową promesę dofinansowania w wysokości pół miliona złotych na prace remontowe w Willi Radogoszcz dziś już wiemy, co obejmie remont.


Willa Radogoszcz od dawna spełnia funkcję filii grodziskiego ośrodka kultury. Kilka lat temu przy okazji uruchomienia Kina Wolność wnętrza zabytkowego obiektu przeszły remont i odświeżenie. Teraz gmina dostała promesę na dofinansowanie w wysokości 500 tys. zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Rządowy program odbudowy zabytków ma wesprzeć lokalne samorządy w poprawieniu stanu, odbudowie i remontach obiektów zabytkowych, tak budynków, jak i parków, zieleńców oraz skwerów. Program kierowany jest bezpośrednio do jednostek samorządu terytorialnego, a za ich pośrednictwem również do innych podmiotów zobowiązanych do opieki nad zabytkami.

W przypadku Radogoszczy Grodzisk wykorzysta przyznane pieniądze na termomodernizację budynku. – Chodzi nam o docieplenie i izolację ścian budynku. W przypadku obiektów zabytkowych jest to ważne nie tylko ze względu na komfort termiczny, ale też ochronę przed degradacją budowli – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Włodarz zapewnił jednocześnie, że prace nie wyłączą obiektu całkowicie z użytkowania. – Termomodernizację będzie można przeprowadzić przy jednoczesnym działaniu placówki – zaznaczył burmistrz.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.