reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

09 2023

Znamy szczegółowy program grodziskiego pikniku historycznego. Już w ten weekend


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Znamy szczegółowy program grodziskiego pikniku historycznego. Już w ten weekend - Grodzisk News


Już w tę sobotę Grodzisk zaprosi już po raz dziewiąty na bardzo lubiany przez mieszkańców Rodzinny Piknik Historyczny. Motywem przewodnim tej odsłony imprezy będzie powstanie styczniowe, którego 160. rocznica przypada w tym roku. Poznaliśmy też szczegółowy harmonogram imprezy


Wydarzenie tradycyjnie odbędzie się w Parku im. M. Michalak przy ul. Ordona w Grodzisku Mazowieckim w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. – Tegoroczna edycja osadzona będzie w czasach powstania styczniowego, wpisując się w obchody 160. rocznicy zrywu wymierzonego w rosyjskiego zaborcę. Na uczestników imprezy czekają pokazy oręża, przemarsze wojsk, potyczki i pojedynki, warsztaty dawnych rzemiosł i stoiska rękodzielników, prezentacje tańca, mody i obyczajów, pokazy jazdy konnej, a także smaki i zapachy staropolskiej kuchni. Imprezę zakończy koncert zespołu folkowego Żywiołak oraz spektakl teatru ognia – opisuje Łukasz Nowacki, popularyzator wiedzy o historii i kulturze Grodziska, jeden z organizatorów pikniku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Warto przypomnieć, że swój udział w powstaniu styczniowym mieli także mieszkańcy Grodziska, który w tym okresie stał się areną walk powstańczych i zapleczem konspiratorów, zaś podgrodziskie wsie i majątki pełniły rolę tajnych magazynów broni. Na naszym terenie operował oddział „Dzieci Warszawy”, w pomoc powstaniu zaangażowani byli grodziscy kolejarze, a wśród uczestników walk i osób udzielających wsparcia polskim powstańcom odnaleźć możemy wielu znanych obywateli miasta, w tym burmistrza Jana Wolframa oraz rodzinę Mokronoskich – dodaje Nowacki.

Poza zaplanowanymi na podane godziny atrakcjami do dyspozycji uczestników przez cały czas trwania imprezy dostępne będą stanowiska rękodzielników, dioramy rekonstruktorów, warsztaty prowadzone przez ZDR 3 plus i harcerzy ZHP, gra plenerowa w wykonaniu Młodzieżowej Grupy Konsultacyjnej, namioty klubów seniora z Łąk i Zabłotni oraz Grodziskiego Klubu Szermierczego, a także wystawców komercyjnych, kuchnia polowa i budka z lodami. W czasie naszego wydarzenia odbywać się będzie także Ekopiknik przygotowany przez Urząd Miasta i Gminy Grodzisk Maz.

Na grafice poniżej przedstawiamy godzinowy plan imprezy.

Znamy szczegółowy program grodziskiego pikniku historycznego. Już w ten weekend - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Pokaz wojsk rosyjskich?

Patrio
12-09-2023 16:17

Prezentacja nie pokaz , a to jest kolosalna różnica..

Motyl
13-09-2023 15:03


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.