reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

01

07 2024

Znamy pierwszy zespół, który wystąpi podczas Festiwalu Kultur Świata


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Grodzisk MazowieckiZnamy pierwszy zespół, który wystąpi podczas Festiwalu Kultur Świata - Grodzisk News


Grodziski magistrat ujawnił nazwę pierwszego zespołu, który wystąpi podczas tegorocznego Festiwalu Kultur Świata. To American Footworks z Idaho.


Druga edycja Festiwalu Kultur Świata zbliża się wielkimi krokami, rozpocznie się już za niewiele ponad trzy tygodnie. Miasto zaprezentowało pierwszy zespół, który wystąpi podczas imprezy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

American Footworks to zespół tańca ludowego ze stanu Idaho w Stanach Zjednoczonych, ich repertuar obejmuje amerykański taniec clogging, który powstał z połączenia różnych form tańca stepowego indiańskich i afrykańskich niewolników. Ale dziś taniec ten zawiera również elementy francuskiego, kanadyjskiego i irlandzkiego tańca stepowego, jazzu i hip hopu. Jest to jeden z najbardziej rozrywkowych gatunków tańca w USA. Grodzisk odwiedzi 20 tancerzy, a wśród nich są jedni z najlepszych cloggerów z Stanach.

– Zespół szkoli również tancerzy w zakresie regionalnych i krajowych tańców ludowych, aby zaprezentować wszechstronny i zróżnicowany przegląd historycznych i tradycyjnych tańców Stanów Zjednoczonych – zapewniają organizatorzy.

Festiwal Kultur Świata rozpocznie się 24 lipca i potrwa do 28 lipca włącznie. Podobnie jak przed rokiem na scenie w Parku Skarbków pojawi się plenerowa scena, na której będą występować artyści, a wielki finał odbędzie się hali widowiskowo-sportowej CAIIS przy ul. Sportowej.

Patronem medialnym imprezy jest GrodziskNews.pl.

Znamy pierwszy zespół, który wystąpi podczas Festiwalu Kultur Świata - Grodzisk News
Znamy pierwszy zespół, który wystąpi podczas Festiwalu Kultur Świata - Grodzisk News
Znamy pierwszy zespół, który wystąpi podczas Festiwalu Kultur Świata - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A Kaczyński z Sasinem będą śpiewać.

Mieszkańcy
01-07-2024 11:46

Wsxystko fajnie, a czy ktoś zrobi coś z tą kulturą picia alkoholu na ławkach na deptaku, sikania na te ławki i spania na tych ławkach? Codziennie zebrania towarzyskie na ławkach na deptaku z alkoholem. Serio, centrum miasta?! Nie przeszkadza to urzednikom?

No i
01-07-2024 13:03

najwyraźniej nie. temat ten w komentarzach na tym portalu i w innych miejscach był poruszany wielokrotnie, ale widać tylko mieszkańców to bulwersuje. władza nie widzi problemu. może nie bywa na deptaku, albo ma inne priorytety. "piękna" wizytówka Grodziska :(

Janek
01-07-2024 16:22

pokaż wszystkie komentarze (6)

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.