TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

08 2022

Niewybuchy na budowie obwodnicy. Ewakuowano mieszkańców


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: LamiotNiewybuchy na budowie obwodnicy. Ewakuowano mieszkańców - Grodzisk News


W piątek około południa podczas prac ziemnych odnaleziono niewybuchy z okresu drugiej wojny światowej. Na czas prowadzenia prac saperskich i zabezpieczania ładunków ewakuowano okolicznych mieszkańców i wstrzymano ruch na trasie 719.


– O godzinie 12.18 otrzymaliśmy zgłoszenie o zabezpieczenie saperskie terenu prac w Kozerkach przy ul. Orlicz-Dreszera. Podczas prac ziemnych w rejonie budowanej obwodnicy odnaleziono pociski. Dyżurny zadysponował po jednym zastępie z grodziskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i jeden z OSP Grodzisk Maz. Działania strażaków polegają na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia – mówi nam asp. Krzysztof Stefaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim. – Na czas prowadzonych działań patrolu saperskiego, droga 719 była zablokowana w obu kierunkach – dodaje.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Co tam znaleziono? – Były to prawdopodobnie ładunki wybuchowe lub pociski z okresu drugiej wojny światowej. Było zagrożenie eksplozją więc ewakuowaliśmy okolicznych mieszkańców, ale niebezpieczne ładunki zostały już zabrane, a ruch na trasie 719 przywrócony – informuje asp. sztab. Sławomir Janowiec z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Byłeś świadkiem wypadku, coś cię zirytowało lub zaskoczyło? Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników? Daj nam znać pod numerem telefonu: 691 222 230 lub pod adresem e-mail: info@grodzisknews.pl.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.