14 02 2019

Zmiany w Willi Radogoszcz

14.02.2019, godz.: 19:19
Zmiany w Willi Radogoszcz
Fot. GrodziskNews.pl

Z grodziskiej Willi Radogoszcz zniknęła ekspozycja opowiadająca o historii Grodziska. Podniosły się głosy, iż w ten sposób zlikwidowano choćby namiastkę muzeum gminy. Włodarze odpierają zarzuty i zapowiadają, iż są plany, aby w przyszłości owo muzeum zorganizować.

Powraca tym samym gorący swego czasu temat Willi Radogoszcz. Przed dwoma laty pojawiały się głosy, że placówka zostanie zlikwidowana. Wówczas władze gminy dementowały te doniesienia, przyznawały jednocześnie, że w planach jest głęboka transformacja oferty kulturalnej.

Zdjęcie wystawy historycznej jest – według wyjaśnień urzędników – jednym z elementów tej zmiany. – Ekspozycja historyczna funkcjonowała w Radogoszczy    w niezmienionym kształcie przez sześć lat. Nadeszła pora na zmiany. Mieszkańcy oczekują od nas, abyśmy dążyli do rozwoju gminy na różnych polach, także polu kulturalnym – wyjaśnia Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska. – Dlatego najważniejsze elementy ekspozycji będzie można oglądać w willi Niespodzianka, a reszta spoczywa bezpiecznie w magazynie. W Radogoszczy natomiast chcemy zorganizować zajęcia i warsztaty dla dzieci oraz młodzieży uczącej się, tak by młodzi mieszkańcy mogli rozwijać zainteresowania szkolne i pozaszkolne – dodaje.

– Przygotowujemy tę ofertę w porozumieniu z Młodzieżową Grupą Konsultacyjną. Jednocześnie jako burmistrz, ale też jako historyk chcę wyraźnie podkreślić, że zamierzamy kultywować pamięć o historii Grodziska. Są plany, aby utworzyć muzeum w budynku obecnie zajmowanym przez szkołę muzyczną. Po wybudowaniu dla niej nowego gmachu, w obecnym stworzymy muzeum – zapewnia wiceburmistrz Krupski.

– W międzyczasie będziemy chcieli powołać do życia coś w rodzaju muzeum wirtualnego, co będzie możliwe dzięki dofinansowaniom unijnym.

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Zmiany w Willi Radogoszcz”

  1. jscst pisze:

    Prawdę mówiąc jakaś świetlica to najlepszy pomysł na kuriozum pod tytułem willa w blokowisku… nawet nie jest ona należycie wyeksponowana!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata