22 02 2020

Zmiana warty w grodziskiej policji. Ma nowego komendanta

22.02.2020, godz.: 19:11
Zmiana warty w grodziskiej policji. Ma nowego komendanta
fot. KPP Grodzisk Maz.

W piątek w stan spoczynku przeszedł insp. Dariusz Lubański (na zdjęciu po prawej), dotychczasowy szef Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim został zastąpiony przez wicekomendanta, podinsp. Wojciecha Bogiela.

Dariusz Lubański przeszedł na emeryturę po prawie 30 latach służby, niemal w całości pełnionej w grodziskiej komendzie. Pracę w szeregach policji rozpoczął rozpoczął 1 października 1990 roku w Komendzie Rejonowej Policji w Grodzisku. Po dwóch latach służby objął stanowisko dzielnicowego Rewiru Dzielnicowych. Następnie pracował w tej samej jednostce w wydziale kryminalnym. Zajmował tam stanowiska wykonawcze, a także kierownicze. Z pionem kryminalnym był związany do 2001 roku, kiedy został mianowany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Jaktorowie. W latach 2007- 2011 pracował w Biurze Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji w Warszawie. W 2011 r. wrócił do grodziskiej komendy i objął stanowisko zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku. Szefem komendy został pod koniec września 2016 roku i pełnił tę funkcję do minionego piątku.

Podczas uroczystego pożegnania insp. Lubański podziękował wszystkim policjantom i pracownikom, z którymi współpracował; wspomniał też oo władzach samorządowych i innych ludziach oraz instytucjach spotkanych na zawodowej drodze.

W kierunku komendanta od pracowników i gości zgromadzonych na uroczystościach również padło wiele ciepłych słów. Nastąpiło również oficjalne przekazanie kompetencji zarządzania komendą na ręce poinsp. Wojciecha Bogiela.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Zmiana warty w grodziskiej policji. Ma nowego komendanta”

  1. Henryk pisze:

    Ciesz się, że mogłem pomóc ….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.