26 02 2020

Zmiana numerów telefonu do policji w całym kraju

26.02.2020, godz.: 11:05
Zmiana numerów telefonu do policji w całym kraju
fot. GrodziskNews

Od poniedziałku (24 lutego) zmieniły się numery telefonów do jednostek policji w całym kraju.  Aby dodzwonić się do jednostki Policji, zamiast numeru kierunkowego będzie trzeba wybrać wyróżnik MSWiA: AB = 47.

– Ze względu na skalę przedsięwzięcia planowany jest 6-miesięczny okres, podczas którego równolegle będą funkcjonowały dotychczas używane numery lokalne – informuje policja.

W rezultacie wprowadzenia wyróżnika nastąpi zmiana sposobu wybierania oraz kierowania połączeń dla stacjonarnych telefonów resortowych w tym policji, która ma krytyczne znaczenie dla obywateli, ale również dla samych policjantów i pracowników policji – podała policja.

Prócz wyróżnika MSWiA, nowy sposób wybierania numeru przewiduje także korzystanie z tzw. wskaźnika obszarów SP. Na Mazowszu zatem numer do danej jednostki policji będzie miał postać AB SP xxx xx, czyli np. 47 70 123 45.

– Ujednolicona w ten sposób numeracja dotyczy całej policyjnej sieci telekomunikacyjnej na terenie kraju i obejmuje wszystkie jednostki organizacyjne Policji (KGP, KSP, KWP, KMP, KPP, KP oraz Szkoły Policji) oraz inne podmioty z grupy MSWiA korzystające z zakresu numeracyjnego policji – podała komenda główna.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Zmiana numerów telefonu do policji w całym kraju”

  1. Henryk pisze:

    a łączność radiowa z czasów milicji obywatelskiej … z kulawym DMR którego po odjechaniu 2 kilometrów od komendy nie słychać na czele …..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.