26 07 2020

Złóż wniosek o 300 zł na Dobry Start

26.07.2020, godz.: 11:10
Złóż wniosek o 300 zł na Dobry Start

Od 1 lipca trwa internetowy nabór wniosków w programie dofinansowań do wyprawki szkolnej – „Dobry start”. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny.

Jak ocenia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, ze wsparcia skorzysta 4,6 miliona uczniów. Pieniądze będą przeznaczone na zakup zakup książek i przyborów szkolnych, ale równie dobrze rodzice mogą zadecydować o spożytkowaniu ich na inny dowolny cel. Od 1 lipca nabór wniosków przez internet. 1 sierpnia ruszy z kolei nabór wniosków papierowych. 300-złotowe wsparcie przysługuje do ukończenia 20. roku życia.

Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole otrzymają wsparcie do ukończenia przez nie 24. roku życia. Pieniądze wpłyną na konta wnioskodawców do 30 września — jeśli prawidłowo wypełniony i kompletny wniosek złożą w lipcu lub sierpniu; albo w ciągu dwóch miesięcy, jeżeli złożą aplikację później.

Wniosek o świadczenie dobry start można składać online od 1 lipca przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/ , przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS oraz od 1 sierpnia także drogą tradycyjną (w formie papierowej) bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

Wniosek można złożyć w tych samych instytucjach, co wniosek o 500+, czyli w urzędzie miasta lub gminy, ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce wyznaczonej w gminie (np. w centrum świadczeń). Wnioski o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej są z kolei przyjmowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie.

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Świadczenie dobry start nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program Dobry Start nie obejmuje również studentów.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Złóż wniosek o 300 zł na Dobry Start”

  1. Grodzisk pisze:

    dobrobyt nie bierze się z zasiłków tylko z pracy pamiętajmy
    nazwa empatia, powinna być zastapiona ‚socjal(izm)’
    socjal.mpips.gov.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.