reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

07

02 2024

Złodzieje torebek zatrzymani. W ujęciu pomógł policjant po służbie


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.Złodzieje torebek zatrzymani. W ujęciu pomógł policjant po służbie - Grodzisk News


Policjant z grodziskiej komendy wracając po służbie do domu, rozpoznał samochód mogący należeć do osób podejrzanych o kradzieże torebek. Pojechał za nim do Warszawy i doprowadził do zatrzymania dwóch obywateli Gruzji podejrzanych o dokonanie kilku kradzieży.


Funkcjonariusz wracając po służbie do domu zauważył na trasie do Warszawy auto, które miało byc pojazdem złodziei torebek z samochodów z terenu powiatu grodziskiego. Gdy potwierdził, że w środku siedzą mężczyźni znani mu z odpraw powiadomił policjantów pełniących służbę. Pojechał za audi, a na stołecznej Woli wskazał policjantom z grodziskiej komendy pojazd. Na miejscu doszło do zatrzymania obu mężczyzn.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Podczas wnikliwych czynności dochodzeniowo-śledczych grodziscy policjanci potwierdzili wspólny udział obywateli Gruzji w czterech przestępstwach w ciągu ostatniego miesiąca.Trzy z nich zostały dokonane na terenie miasta i gminy Grodzisk Maz. i jedno w Tarczynie. Z zebranych materiałów wynika, że 48-latek i 26-latek wykorzystywali okazje, kiedy właścicielki zostawiały torebki z portfelami, dokumentami, telefonami i innymi przedmiotami w otwartych autach na myjniach samochodowych lub na stacjach paliw. W jednym przypadku na sklepowym parkingu włamali się do pojazdu przez wybicie szyby i również zabrali pozostawione tam rzeczy – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Mężczyźni usłyszeli łącznie cztery zarzuty: trzy zarzuty kradzieży i jeden kradzieży z włamaniem. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci sprawdzają udział zatrzymanych w podobnych przestępstwach i możliwe, że usłyszą kolejne zarzuty. Wobec zatrzymanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego trzymiesięcznego aresztu.

Policjanci apelują o zabezpieczanie swoich rzeczy. – Grodziscy policjanci ostrzegają przed pozostawianiem w samochodach w miejscach widocznych wartościowych rzeczy oraz apelują o zamykanie pojazdów podczas nawet chwilowej nieobecności. Przestępcy wykorzystują każdą okazję – podkreślają funkcjonariusze z grodziskiej komendy.

Złodzieje torebek zatrzymani. W ujęciu pomógł policjant po służbie - Grodzisk News
Złodzieje torebek zatrzymani. W ujęciu pomógł policjant po służbie - Grodzisk News
Złodzieje torebek zatrzymani. W ujęciu pomógł policjant po służbie - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Mam nadzieje, że Pan Burmistrz i Pan Komendant odpowiednio wynagrodzą tego Policjanta. Brawo kolego...duże Brawo..

007
07-02-2024 17:46

Brawo dla policjanta ! Nagroda !

Grodziszczanin
07-02-2024 18:32

Kiedyś miałem inne zdanie o gruzinach, teraz widzę że to jakaś dzicz do nas przyjeżdża, jeszcze Ukraińcy będą sobie coraz więcej pozwalać, oraz Tusk nam tysiące opalonych przywiezie i będziemy mieć gorzej niż w latach 90. Strach po ulicy chodzić, a już tym bardziej po zmroku. Tym bardziej że mamy taką delikatną policję.

Niezadowolony
08-02-2024 05:23

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.