25 02 2020

Żłobek ma już dyrektora. Rusza nabór wychowanków

25.02.2020, godz.: 10:00
Żłobek ma już dyrektora. Rusza nabór wychowanków
Fot. zabiawola.pl

24 lutego zakończyło się postępowanie, które miało na celu wyłonienie dyrektora nowego żłobka przy ul. Spółdzielczej w Żabiej Woli. Została nim Agnieszka Pyra. W najbliższym czasie powinny zostać też obsadzone pozostałe stanowiska. Na początku marca powinien też ruszyć nabór wychowanków.

Do żłobka będą przyjmowane maluchy w wieku od 20 tygodnia życia do trzech lat. Czeka na nich 50 miejsc. Żłobek będzie zapewniał opiekę 10 godzin dziennie, ale w szczególnych przypadkach może wydłużyć ją za dodatkową opłatą (20 zł za każdą rozpoczętą godzinę).

Opłata za pobyt dziecka w tej placówce to 700 zł (50 proc. ceny podstawowej), o ile rodzice odprowadzają podatek do urzędu skarbowego w Grodzisku Mazowieckim i mieszkają na terenie gminy Żabia Wola. W innym przypadku ta kwota będzie dwukrotnie wyższa. Jeżeli tylko jedno z rodziców rozlicza swój podatek w grodziskiej „skarbówce”, to opłata wyniesie 1050 zł. W przypadku, gdy do żłobka będzie uczęszczało więcej niż jedno dziecko z tej samej rodziny opłata za drugie i kolejne dziecko zostanie obniżona o 25 proc. 700 zł zapłacą też rodzice samotnie wychowujący dziecko. Całodzienne wyżywienie dziecka to koszt 9 zł.

Żłobek rozpocznie swoją działalność 1 kwietnia, a kilka dni wcześnie (28 marca) odbędzie się dzień otwarty w placówce.

Obiekt posiada 4 sale dydaktyczne z łazienkami, zaplecze kuchenne i gospodarcze, w jego sąsiedztwie zlokalizowany jest plac zabaw dostosowany dla potrzeb najmłodszych.

Żłobek został wybudowany dzięki dotacji z programu „Maluch+” w wysokości 1,1, mln zł.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata