16 01 2020

Żłobek czeka na odbiory

16.01.2020, godz.: 13:10
Żłobek czeka na odbiory
fot. Wizualizacja/zabiuawola.pl

Do końca roku miała zakończyć się budowa żłobka przy ul. Spółdzielczej w Żabiej Woli. Zasadnicze prace wykonawca już przeprowadził, ale dokonuje poprawek zgłoszonych przez urząd gminy podczas procedury odbiorowej.

Żłobek „Gucio” wybudowany kosztem ponad czterech milionów złoty – z czego 1,1 mln pochodzi z programu „Maluch +”. Będzie w stanie pomieścić na 60 dzieci, w tym także niepełnosprawnych.

Budynek ma jedną kondygnację i 591 mkw. powierzchni użytkowej. W przedszkolu może maksymalnie 60 dzieci podzielonych na cztery grupy. Opiekę nad dziećmi będzie sprawować 7–8 wychowawców-opiekunów w zależności od wieku dzieci i od ewentualnej niepełnosprawności.

Budynek będzie również wyposażony we własną kuchnię do przygotowywania posiłków oraz wszystkie niezbędne pomieszczenia sanitarne. Nie brakuje też rozwiązań niskoemisyjnych. Postawiono między innymi na mikroinstalację fotowoltaiczną.

Obiekt musi jednak przejść odbiory techniczne. – Do tego jeszcze nie doszło, ponieważ zgłosiliśmy zastrzeżenia i konieczność poprawek, które wykonawca wprowadza. Na najbliższej sesji rady gminy odbędzie się głosowanie nad statutem żłobka i formalnymi kwestiami dotyczącymi wyboru dyrektora placówki – mówi nam Bohdan Nowosielski, zastępca wójta w Żabiej Woli. – Chcemy, aby otwarcie żłobka nastąpiło 1 kwietnia, a wcześniej odbędzie się dzień otwarty i nabór. Zainteresowanie wśród rodziców jest duże – dodaje.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata