07 09 2020

Złe wyniki kontroli śmieciowej w Milanówku

07.09.2020, godz.: 07:09
Złe wyniki kontroli śmieciowej w Milanówku
fot. milanowek.pl

Milanowscy urzędnicy przeprowadzili wyrywkowe kontrole pod kątem segregacji śmieci przez mieszkańców miasta. Okazuje się, że we wszystkich weryfikowanych przypadkach były nieprawidłowości. Ci, którzy nie segregują muszą się teraz przygotować na wyższe opłaty.

– 3 i 4 września przeprowadzono wyrywkową kontrolę. 100% skontrolowanych pojemników na odpady zmieszane zawierała frakcje odpadów podlegających segregacji. Na właścicieli posesji, którzy nie segregują odpadów komunalnych nakładana będzie opłata jak za odpady zmieszane, która obecnie wynosi 32 zł – poinformował milanowski magistrat.

Urzędnicy przypominają, że każdy mieszkaniec ma obowiązek segregowania śmieci na frakcje: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne oraz bioodpady. – Odpady komunalne, pozostałe po wydzieleniu wyżej wymienionych frakcji, stanowią niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne i należy je zbierać w pojemnikach oznaczonych napisem „odpady zmieszane” – podkreślają.

Rodzaje odpadów segregowanych odbieranych sprzed posesji określa harmonogram dostępny na stronie miasta. Poza wyznaczonymi terminami odbioru, odpady segregowane przyjmowane są nieodpłatnie w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Turczynek.

💬︎ 10

Dodaj Komentarz

10 odpowiedzi na “Złe wyniki kontroli śmieciowej w Milanówku”

 1. JSC pisze:

  I się dziwicie, że śmiecie są drogie…

 2. Krick pisze:

  To cztery czy… ( Bo mnie wyszlo 5 frakcji dziennikarzu pozal sie …!!!

 3. Kamilos pisze:

  Bez snesu ta cała segregacja i pic na wodę fotomontarz. Niech prodcenci żywności zaczną stosować zwrotne opakowania i problem sam się rozwiąże.Żaden produkt w Polsce nie jest oznaczony z czego został zrobiony. Ale od kudzi wymaga się segregacji.

 4. alx pisze:

  Jak się będzie sprowadzać śmieci od murzynów z Mozambiku bo będzie drogo. Koszty składowania trzeba na kogoś przerzucić więc się nam podwyższa.

 5. Adam pisze:

  A co ma zrobić osoba segregująca śmieci jeśli np. mieszka w bloku? Wystarczy kilka osób niesegregujących i wszystkie spółdzielnie od razu straszą, że odpowiedzialność spadnie na wszystkich lokatorów. I to jest w porządku?
  A może zacznijmy od tego, aby np. firmy produkujące plastikowe opakowania zrzucały się na koszt śmieci? Jakiś podatek? Nich z tego gminy mają dopłaty do śmieci. Większości gmin co roku zmieniały się zasady co i gdzie wyrzucać, akcje jak segregować ograniczały się do ulotek i straszeniu wzrostem opłat. I to cała polityka segregacji odpadów.
  Wszyscy doją klienta – płacimy za opakowania, potem za ich wyrzucanie. A inni na tym zarabiają.

 6. Stanisław pisze:

  Dlaczego kontrola jest tylko w jedną stronę? Pokazowy przyjazd śmieciarek wielokomorowych na początku zmian a potem wysypywanie wszystkiego razem w jednokomorowa to w porządku?
  Częste pożary zakładów utylizacji plastiku?
  Dlaczego tylko mieszkańcy są sprawdzani.
  Przy zmianie ustawy i wprowadzeniu obowiązku płacenia przez każdego mieszkańca miało być taniej ….

 7. JSC pisze:

  (…)Częste pożary zakładów utylizacji plastiku?(…)
  U was często pali się pewna willa… i mam z tego mam wnioskować do NIK’u o jakąś kontrolę?

  • Stanisław pisze:

   „willa… i mam z tego mam wnioskować do NIK’u o jakąś kontrolę?” – można wnioskować.
   Tu nie chodzi o kontrolę pożarów, to zawsze jest sprawdzane, a o kontrolę co firmy zbierające odpady z nimi robią? Skoro wsypują wszystko w jedną śmieciarkę. Czy sortują to potem? Czy jest to wyrzucane na wysypisko?
   Skoro ma być ostro przestrzegane dzielenie na 5 frakcji u źródła to warto by zadbać aby ta praca nie poszła na marne i nie była tylko źródłem dodatkowych, niesłusznych dochodów firm zbierających i utylizujących odpady.

   • JSC pisze:

    (…)Tu nie chodzi o kontrolę pożarów, to zawsze jest sprawdzane, a o kontrolę co firmy zbierające odpady z nimi robią?(…)
    W historii Chimery nie ma ani jednego wątku, który został wyjaśniony…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.