TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

13

01 2021

Zima drogowców w Grodzisku i Brwinowie nie zaskoczyła?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowe Zima drogowców w Grodzisku i Brwinowie nie zaskoczyła? - Grodzisk News


Prognozy pogody na ten tydzień zapowiadają opady śniegu. Jak słyszymy w grodziskim zakładzie gospodarki komunalnej z pierwszym atakiem zimy poradzono sobie sprawnie. Przygotowani do odśnieżania są też w Brwinowie widocznym na zdjęciu.


Jak mówi nam dyrektor grodziskiego ZGK, dziś problemu ze śniegiem na drogach ulicach nie ma, ponieważ ekipy pracowały już od wczorajszego wieczora. – Ruszyliśmy ze sprzętem, a tam gdzie sprzęt nie mógł, poszli ludzie już wczoraj o 19.00 i przez całą noc odśnieżaliśmy drogi i chodniki. Wszystkie główne i większe ciągi komunikacyjne zostały posypane solą. Poszło dużo materiału, ale taka była potrzeba i w razie dalszych opadów będziemy gotowi – podkreśla Andrzej Pleban.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Brwinów z kolei jeszcze w październiku 2020 r. podpisał umowę z firmą odpowiedzialną za odśnieżanie dróg gminnych i powiatowych na terenie gminy.

– Gmina Brwinów zawarła umowę na zimowe utrzymanie dróg, ulic, chodników, parkingów oraz ciągów pieszo-rowerowych i ścieżek pieszo-rowerowych w sezonie 2020/2021 z Miejskim Zakładem Oczyszczania Sp. z. o.o. z Pruszkowa. Na mocy porozumienia zawartego z powiatem pruszkowskim gmina Brwinów przejęła od powiatu obowiązek odśnieżania dróg powiatowych znajdujących się na jej terenie. Sprzętem do odśnieżania dysponuje również Referat Gospodarki Komunalnej – podał urząd.

Za odśnieżanie autostrady A2 oraz dróg wojewódzkich są odpowiedzialni ich zarządcy: GDDKiA i MZDW.
Drogi wojewódzkie:

701 Józefów – Ożarów Mazowiecki przez Domaniew i Domaniewek
719 Grodzisk Mazowiecki – Warszawa (obwodnica, ul. Warszawska w Kaniach i Otrębusach)
720 Błonie – Nadarzyn – droga biegnąca przez Czubin, Biskupice, Brwinów (ul. Biskupicka i Pszczelińska) oraz Otrębusy (ul. Natalińska).

O utrzymanie czystości i odśnieżanie chodnika przylegającego do posesji muszą zadbać właściciele domów jednorodzinnych i zarządcy nieruchomości. I dotyczy to całego regionu.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.