TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

13

01 2021

Zima drogowców w Grodzisku i Brwinowie nie zaskoczyła?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Mat. prasowe Zima drogowców w Grodzisku i Brwinowie nie zaskoczyła? - Grodzisk News


Prognozy pogody na ten tydzień zapowiadają opady śniegu. Jak słyszymy w grodziskim zakładzie gospodarki komunalnej z pierwszym atakiem zimy poradzono sobie sprawnie. Przygotowani do odśnieżania są też w Brwinowie widocznym na zdjęciu.


Jak mówi nam dyrektor grodziskiego ZGK, dziś problemu ze śniegiem na drogach ulicach nie ma, ponieważ ekipy pracowały już od wczorajszego wieczora. – Ruszyliśmy ze sprzętem, a tam gdzie sprzęt nie mógł, poszli ludzie już wczoraj o 19.00 i przez całą noc odśnieżaliśmy drogi i chodniki. Wszystkie główne i większe ciągi komunikacyjne zostały posypane solą. Poszło dużo materiału, ale taka była potrzeba i w razie dalszych opadów będziemy gotowi – podkreśla Andrzej Pleban.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Brwinów z kolei jeszcze w październiku 2020 r. podpisał umowę z firmą odpowiedzialną za odśnieżanie dróg gminnych i powiatowych na terenie gminy.

– Gmina Brwinów zawarła umowę na zimowe utrzymanie dróg, ulic, chodników, parkingów oraz ciągów pieszo-rowerowych i ścieżek pieszo-rowerowych w sezonie 2020/2021 z Miejskim Zakładem Oczyszczania Sp. z. o.o. z Pruszkowa. Na mocy porozumienia zawartego z powiatem pruszkowskim gmina Brwinów przejęła od powiatu obowiązek odśnieżania dróg powiatowych znajdujących się na jej terenie. Sprzętem do odśnieżania dysponuje również Referat Gospodarki Komunalnej – podał urząd.

Za odśnieżanie autostrady A2 oraz dróg wojewódzkich są odpowiedzialni ich zarządcy: GDDKiA i MZDW.
Drogi wojewódzkie:

701 Józefów – Ożarów Mazowiecki przez Domaniew i Domaniewek
719 Grodzisk Mazowiecki – Warszawa (obwodnica, ul. Warszawska w Kaniach i Otrębusach)
720 Błonie – Nadarzyn – droga biegnąca przez Czubin, Biskupice, Brwinów (ul. Biskupicka i Pszczelińska) oraz Otrębusy (ul. Natalińska).

O utrzymanie czystości i odśnieżanie chodnika przylegającego do posesji muszą zadbać właściciele domów jednorodzinnych i zarządcy nieruchomości. I dotyczy to całego regionu.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.