reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

Zielone światło dla zarządu WKD. Spółka z ponad 5 milionami na plusie

Grodzisk News

skomentuj podziel się na Facebooku podziel się na WhatsApp

foto: wkd.com.plZielone światło dla zarządu WKD. Spółka z ponad 5 milionami na plusie - Grodzisk News


Warszawska Kolej Dojazdowa zakończyła 2024 rok z zyskiem netto przekraczającym 5 milionów złotych. Podczas Zwyczajnego Zgromadzenia Wspólników, które odbyło się 30 czerwca, zarząd oraz rada nadzorcza otrzymały absolutorium.


Zgromadzenie Wspólników jednogłośnie udzieliło absolutorium z wykonania obowiązków za rok obrotowy 2024 całemu zarządowi spółki. W jego skład wchodzą: Michał Panfil (prezes zarządu), Marek Lipiński (członek zarządu ds. ekonomiczno-finansowych) oraz Piotr Madej (członek zarządu ds. techniczno-eksploatacyjnych).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Podobną ocenę otrzymała również rada nadzorcza, w której zasiadają Tomasz Tretter (Przewodniczący), Angelika Rybak-Gawkowska, Artur Andrysiak, Emil Sawicki oraz Mariusz Jankowski.

Kluczowym punktem obrad było zatwierdzenie sprawozdań finansowych i sprawozdań z działalności spółki za miniony rok. Wyniki finansowe WKD okazały się bardzo dobre. Spółka wypracowała zysk netto w wysokości 5 013 748,38 zł.

Zgodnie z decyzją wspólników, cała kwota zysku zostanie przeznaczona na zasilenie kapitału zapasowego spółki. Wukadka podkreśla, że taki krok wzmacnia jej stabilność finansową i stwarza solidne podstawy do dalszych inwestycji oraz rozwoju w przyszłości.


Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?

Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?

ZOBACZ TEŻ







Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

Kiedy przystanek wkd wschodu slonca ??
Andrzej


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.



Treść komentarza
Podpis




AKTUALNOŚCI

Piątkowe wyłączenia wody regionie

Mieszkańcy Osowca muszą przygotować się na czasowe utrudnienia w dostępie do bieżącej wody. Żabia Wola orazZzakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mszczonowie poinformowały, że w najbliższy piątek, (6 marca), nastąpi przerwa w jej dostawie. Prace techniczne potrwają sześć godzin – od 08.00 do 14.00.

Popołudniowe zderzenie osobówek na autostradzie

Kierowcy przejeżdżający tego popołudnia autostradą w kierunku Warszawy natrafili na utrudnienia. Powód? Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych na pasie w stronę stolicy. Teraz sytuacja wraca powoli do normy.

Milanówek. Drogowcy wrócili na trasę 719. Modernizacji ciąg dalszy [ZDJĘCIA]

Drogowcy wrócili po mroźnej zimie na front robót przy kompleksowej modernizacji milanowskiego odcinka drogi nr 719. Jak przekazał nam Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie, na razie firma wykonawcza ruszyła z pracami przygotowawczymi i porządkowymi przed właściwą kontynuacją inwestycji.

Grodziski zbiornik w Chlebni – ewolucyjne myślenie o retencji

Retencja wody w warunkach nasilających się susz jest koniecznością, ale nie powinna opierać się wyłącznie na rozwiązaniach technicznych. Największą skuteczność daje połączenie infrastruktury hydrotechnicznej z odtwarzaniem naturalnych procesów krajobrazowych. Zbiornik w Chlebni ma dużą szansę stać się przykładem takiego kompromisu i wzorcem dla wielu podobnych obiektów w regionie.

Duże zmiany na WKD po niedzieli. Warto sprawdzić szczegóły!

Pasażerów Warszawskiej Kolei Dojazdowej czekają spore utrudnienia, które potrwają od 10 marca do 1 kwietnia. Przewoźnik rozpoczyna kolejny etap modernizacji infrastruktury, mający na celu poprawę bezpieczeństwa. Prace obejmą między innymi wymianę szyn, co wiąże się z całkowitym wyłączeniem z ruchu jednego z torów na odcinku między Warszawą a Komorowem.

Jesteś dla siebie ważna. Wyjątkowe spotkanie w bibliotece w Jaktorowie

W codziennym pędzie często zapominamy o tym, co najważniejsze – o własnym zdrowiu i komforcie psychicznym. Już niedługo mieszkańcy gminy Jaktorów będą mieli okazję, aby na chwilę się zatrzymać i wsłuchać w swoje potrzeby. Gminna biblioteka zaprasza na spotkanie z Katarzyną Kuleczką, która podzieli się swoją wiedzą oraz niezwykłym doświadczeniem życiowym.

Starcie na szczycie w Grodzisku. Orlen Bogoria podejmie wicelidera tabeli

Emocje w grodziskiej hali sportowej sięgną zenitu w najbliższą niedzielę (8 marca). Lider LOTTO Superligi, Orlen Bogoria Grodzisk Mazowiecki, zmierzy się z wiceliderem rozgrywek – drużyną The PLUGiN ASTS Olimpia Grudziądz. To spotkanie zapowiada się jako absolutny hit 17. kolejki, gromadząc przy stołach dwa najlepsze zespoły obecnego sezonu w bezpośredniej walce o prymat w lidze.

Stara Wieś. Pijany kierowca BMW wjechał do rowu

Po godzinie 14:00 policjanci musieli interweniować w Starej Wsi. Doszło tam bowiem do zdarzenia drogowego którego winowajcą okazał się pijany 53-latek.





NAJPOPULARNIEJSZE



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.