reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

28

05 2024

Zielone światło dla przebudowy trzech ulic w Grodzisku. Umowa podpisana


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.pl1 - Grodzisk News


Wyczekiwana przez mieszkańców przebudowa ulic Kasztanowej, Słonecznikowej oraz Jaworowej wkrótce się rozpocznie. Zielone światło dla inwestycji oznacza bowiem podpisana dziś umowa na inwestycję. Wartość przedsięwzięcia to niecałe 3,3 mln zł.


Dziś w grodziskiej willi Niespodzianka burmistrz Tomasz Krupski podpisał z przedstawicielem firmy wykonawczej –Pacholczyk Sp. z o.o. Z Milanówka – umowę na realizację zadania obejmującego kompleksową przebudowę trzech wspomnianych ulic. Na spotkaniu obecna była również Urszula Chrzanowska, szefowa wydziału inwestycji i pozyskiwania funduszy zewnętrznych w grodziskim magistracie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Przypomnijmy, co konkretnie wchodzi w zakres przedsięwzięcia. Inwestycja zakłada przebudowę Kasztanowej polegającą na wykonaniu nawierzchni jezdni kostki betonowej, chodnika dla pieszych oraz zjazdów do posesji. Wybrany wykonawca wybuduje również oświetlenie uliczne wraz z całą instalacji teletechnicznych. Ulica zyska również odwodnienie drogi za pomocą systemu studni chłonnych z drenażem rozsączającym.

Podobny zakres będzie miała również przebudowa ulicy Słonecznikowej. Chodzi tam o budowę nawierzchni jezdni, chodnika dla pieszych oraz zjazdów indywidualnych. Odwodnienie projektowanej nawierzchni odbywać się będzie za pomocą spadków podłużnych i poprzecznych w teren pasa drogowego – czytamy w opisie inwestycji. Także tutaj budulcem dla jezdni i chodnika będzie kostka betonowa.

A co na Jaworowej? Tutaj budowniczy wyłoniony w przetargu będzie miał za zadanie wybudować nową nawierzchnię jezdni, chodników i zjazdów do posesji – wszystko z kostki betonowej. Ponadto dokumentacja projektowa przewiduje budowę oświetlenia drogowego i kanalizacji deszczowej.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

1

1
29-05-2024 00:07

1

1
29-05-2024 20:15

1

1
30-05-2024 09:34
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.