TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

15

05 2024

Zielone światło dla przebudowy grodziskiej ulicy Forsycji. Jest wykonawca


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayZielone światło dla przebudowy grodziskiej ulicy Forsycji. Jest wykonawca - Grodzisk News


Po formalnych perturbacjach grodziski magistrat wybrał wreszcie wykonawcę przebudowy ul. Forsycji. Zadanie powierzono ostatecznie Spółce budowlanej Pacholczyk z Milanówka.


Lokalna firma wyceniła swoje usługi na niespełna 1,05 mln zł. Najniższą pod względem ceny –850 tysięcy – złożyła firma Margot Expert z Warszawy. Z powodu nieprawidłowości formalnych została jednak odrzucona, podobnie jak oferty firm: JKM Mirex ze Skierniewic, Invest Brothers z Brwinowa oraz przedsiębiorstwa Rokom z Warszawy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Tym samym spółka Pacholczyk wygrała w przetargu i musi związać się z ofertą. Później będzie czas na podpisanie kontraktu na budowę.

Przypomnijmy, co wchodzi w zakres inwestycji. Zakłada ona rozbiórkę istniejącej nawierzchni, korytowanie podłoża, i wykonanie nowej ujednoliconej nawierzchni z kostki betonowej wraz z warstwami podbudowy z jednostronnym chodnikiem i poboczem. Zadanie przewiduje też przebudowę lub wykonanie zjazdów w miejscach istniejących i projektowanych bram. Odwodnienie ulicy będzie zrealizowane poprzez projektowane wpusty i przyłącza do odcinków kanałów i włączone do istniejącej kanalizacji deszczowej. Droga zyska również oświetlenie – zostanie ustawionych na niej siedem latarni.

Termin realizacji inwestycji wyznaczono na 10 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.