reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

11 2020

Zielone przystanki w regionie. Takich jeszcze nie było [FOTO]


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Burmistrz Arkadiusz KosińskiZielone przystanki w regionie. Takich jeszcze nie było [FOTO] - Grodzisk News


W Brwinowie i Otrębusach pojawiły się przystanki, jakich jeszcze w naszym regionie nie było. To ekologiczne "zazielenione" wiaty, które stanęły w czterech lokalizacjach.


Dwie z czterech modelowych wiat przystankowych powstały przy szkołach podstawowych w Brwinowie. Będą z nich korzystać przede wszystkim uczniowie dojeżdżający na zajęcia. Kolejne zielone przystanki zlokalizowane są przy ulicy Pszczelińskiej, która jest drogą o bardzo dużym natężeniu ruchu – przy budynku poczty oraz w rejonie skrzyżowania z obwodnicą (DW nr 719).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński nie omieszkał się tym pochwalić. – Niedawno zakończyliśmy kolejną ciekawą zieloną inwestycję: wybudowaliśmy cztery zielone przystanki w Brwinowie i Otrębusach - nowe wiaty przystankowe mają zielone dachy i zielone ściany (są obsadzone zielenią), zatrzymują wodę deszczową a energia elektryczna oświetlenia wiat i gablot oraz w dwóch gniazdach ładowarek USB pochodzi z paneli fotowoltaicznych – napisał na swoim Facebooku włodarz.

Zamieścił też kilka zdjęć...

Zielone przystanki w regionie. Takich jeszcze nie było [FOTO] - Grodzisk Newsfoto: Facebook/Burmistrz Arkadiusz KosińskiZielone przystanki w regionie. Takich jeszcze nie było [FOTO] - Grodzisk Newsfoto: Facebook/Burmistrz Arkadiusz KosińskiZielone przystanki w regionie. Takich jeszcze nie było [FOTO] - Grodzisk Newsfoto: Facebook/Burmistrz Arkadiusz KosińskiZielone przystanki w regionie. Takich jeszcze nie było [FOTO] - Grodzisk Newsfoto: Facebook/Burmistrz Arkadiusz Kosiński– Docelowy efekt będzie można podziwiać dopiero w przyszłym roku, gdy rozrosną się rozchodniki na dachu, zimozielone bluszcze i zakwitną powojniki oraz narcyzy posadzone przy przystankach. Na pewno uprzyjemnią pasażerom oczekiwanie na autobusy – dodał burmistrz.

Zielone przystanki w regionie. Takich jeszcze nie było [FOTO] - Grodzisk Newsfoto: Facebook/Burmistrz Arkadiusz KosińskiZielone przystanki w regionie. Takich jeszcze nie było [FOTO] - Grodzisk Newsfoto: Facebook/Burmistrz Arkadiusz KosińskiZielone przystanki w regionie. Takich jeszcze nie było [FOTO] - Grodzisk Newsfoto: Facebook/Burmistrz Arkadiusz Kosiński


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.