02

06 2023

Zieliński i Nys w drugiej rundzie French Open! Dziś kolejny mecz

Zieliński i Nys w drugiej rundzie French Open! Dziś kolejny mecz - Grodzisk News

Jan Zieliński, klubowy zawodnik CKT Grodzisk Mazowiecki, walczy właśnie o największe laury w tenisowym świecie – zrobił pierwszy krok w kierunku sukcesu. Polak w parze z Monakijczykiem wygrali w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju French Open. W dwóch setach wygrali z francuską parą: Lucas Pouille – Richard Gasquet. A już dziś zagrają w drugiej rundzie.

Do czwartkowego meczu z duetem gospodarzy Zieliński i Nys przystępowali w roli faworytów. Dopiero co zwyciężyli w prestiżowym turnieju ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie, zaś w Paryżu rozstawieni są z numerem siódmym.

Od początku polsko-monakijski duet pokazywał wysoką jakość gry i pewność przy własnych gemach serwisowych, a już przy pierwszym podaniu Richarda Gasqueta przełamali francuską parę, co dało im zwycięstwo w secie 6:4. W drugiej odsłonie kontynuowali dobrą grę i zwyciężyli jeszcze pewniej – 6:2, wygrywając w partii pięć gemów z rzędu.

W trwającym niespełna o 80 minut pojedynku Zieliński i Nys zaserwowali  cztery asy i wygrali 40 z 53 piłek przy własnym podaniu. Ani razu nie dali się przełamać i bronili tylko dwóch break pointów,

W drugiej rundzie już dziś zmierzą się z parą doświadczonych deblistów Marcelo Melo i John Peers. Brazylijczyk wygrał deblowy Roland Garros w 2015 roku w parze z Ivanem Dodigiem i dwa lata później Wimbledon w parze z Łukaszem Kubotem. John Peers z kolei jest zwycięzcą Australian Open 2017 w deblu z Finem Henrim Kontinenem,

Zadanie przed Zielińskim i Nysem będzie więc trudne ale do wykonania! Mecz zaplanowano jako drugi na korcie nr 8. Powinien się zatem rozpocząć przed godz. 13.00.