reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

09 2023

Zieliński i Nys w ćwierćfinale US Open!


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Zieliński i Nys w ćwierćfinale US Open! - Grodzisk News


Prawdziwą tenisową batalię stoczyli Jan Zieliński Hugo Nys w turnieju debla podczas wielkoszlemowego US Open polsko-monakijski duet pokonał w trzech setach rozstawionych z numerem siedem Francuza  Edouarda Roger-Vasselina i Meksykanina Santiago Gonzaleza – 6:7 (3-7), 6:4, 6:2. Tym samym awansowali do ćwierćfinału zmagań na kortach  Flushing Meadows.


Mecz Zieliński i Nys rozpoczęli znakomicie, bo już w drugim gemie przełamali rywali i w kolejnych odsłonach serwisowych kontrolowali wynik. Przy stanie 5:3 serwowali, by wygrać seta lecz przy stanie 40:40 mecz został przerwany na kilkanaście minut z powodu deszczu. Po powrocie na kort polsko-monakijski debel nie mógł odnaleźć wcześniejszego rytmu, co Vasselin i Gonazalez wykorzystali – odrobili stratę przełamania, a kilkanaście minut później wygrali pierwszą partię w tie-breaku (7–3).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W drugim secie Zieliński i Nys wrócili do poziomu swojej gry z początku meczu. Już na starcie przełamali serwis przeciwników, później dołożyli własne wygrane podanie i utrzymali przewagę do końca seta, którego wynik brzmiał 6:4. W trakcie gry nie obyło się jednak bez kłopotów, gdyż Hugo Nys miał kłopoty z oddychaniem. Co rywale uważali za grę na czas, ale sędzia pozwolił Monakijczykowi wrócić do siebie i wznowiono mecz.

Set trzeci toczył się już pod dyktando finalistów ubiegłorocznego Australian Open, wygrany przez nich 6:2. Teraz Zielińskigo i Nysa czekać będzie jeszcze trudniejsze zadanie. W ćwirćfinale zmierzą się bowiem z rozstawionym z dwójką deblem, który tworzą  Chorwat Ivan Dodig i Amerykanin Austin Krajicek.

💬︎   dodaj komentarz


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.