24 09 2020

Zgłoszenia dotyczące zaczepiania dzieci w Milanówku. Policja potwierdza

24.09.2020, godz.: 12:34
Zgłoszenia dotyczące zaczepiania dzieci w Milanówku. Policja potwierdza
fot. GrodziskNews

Półtora tygodnia temu informowaliśmy o zgłoszeniu przez mieszkańców Grodziska zachowań pedofilskich. Policja wówczas potwierdziła takie zawiadomienie, a dziś potwierdza zgłoszenia dotyczące Milanówka. Zachowuje jednak daleko idącą ostrożność w łączeniu ich ze zgłoszeniem dotyczącym Grodziska.

– Możemy potwierdzić, że 21 września wpłynęło do nas zgłoszenie od mieszkanki, która poinformowała, że w Milanówku jej syn 19 września został zaczepiony przez mężczyznę, który miał go poprosić o pomoc w obsłudze telefonu. Chłopiec nie podjął kontaktu i odszedł – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik pasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. – Następnie otrzymaliśmy zgłoszenie również dotyczące Milanówka, że ktoś z jadącego samochodu miał zaczepiać dzieci, rozmawiać z nimi. W obu przypadkach na szczęście nie stało się nic niebezpiecznego – dodaje.

Rzecznik grodziskiej policji podkreśla jednak, że odpowiednio szybka reakcja mieszkańców jest bardzo ważna. – W rejony, których dotyczyły zgłoszenia i miejsca, gdzie często przebywają dzieci, skierowaliśmy dodatkowe patrole i policjantów dzielnicowych, bo sygnały dotyczące dzieci należy traktować bardzo poważnie. Dlatego prosimy, aby od razu, gdy zauważymy niepokojące zachowania, na bieżąco je do nas zgłaszać, można zadzwonić podając lokalizację i wygląd osoby. Czas ma tu wielkie znaczenie, dlatego informacje o takich sytuacjach dopiero po kilku dniach utrudniają nasze poszukiwania – zaznacza Katarzyna Zych.

– Jeśli świadek podejrzanego zachowania zrobi bezpiecznie zdjęcie lub nagra osobę, czy samochód lub chociaż zapisze numer rejestracyjny pojazdu i przekaże je policjantom, bardzo nam pomoże. W przypadku jednego ze zgłoszeń z Milanówka, znamy markę pojazdu i szukamy osoby lub osób zaczepiających dzieci. Ale nie możemy na ten moment stwierdzić czy jest to ta sama osoba, której dotyczyło zgłoszenie z Grodziska – wyjaśnia Katarzyna Zych.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.