28 03 2020

ZGK dezynfekuje miasto

28.03.2020, godz.: 15:30
ZGK dezynfekuje miasto
Fot. Facebook/Grodzisk Mazowiecki

Walka z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Grodzisku trwa. Pracownicy grodziskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej w specjalnych kombinezonach spryskują płynami dezynfekującymi poręcze czy ławki.

W związku z pandemią w całym kraju wprowadzono liczne obostrzenia. Odwołano imprezy masowe, ograniczono działalność galerii handlowych, zawieszono zajęcia w szkołach, a w ostatnich dniach wprowadzono także ograniczenie swobód przemieszczania się poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Przemieszczać się można maksymalnie w dwie osoby (nie dotyczy rodzin). Rząd oraz władze samorządowe apelują do wszystkich o pozostanie w domach i wychodzenie tylko w razie konieczności, a gdy już wyjdziemy, możliwie najczęściej myć ręce i zachowywać szczególną ostrożność i unikać kontaktu z innymi osobami.

Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa wśród mieszkańców Grodziska, podjęto działania dezynfekujące. – Zakład Gospodarki Komunalnej podjął wszelkie dostępne środki by pomóc mieszkańcom naszej Gminy w walce z koronawirusem. Systematycznie dezynfekowane są przystanki autobusowe, barierki oraz ławki miejskie i przejście pod torami – poinformował grodziski magistrat.

Puste miasto, ludzie ubrani w kombinezony spryskujący otoczenie, policjanci nawołujący przez megafony o niewychodzenie z domu i chronienie siebie oraz innych – to nie sceny z filmu, tylko krajobraz Grodziska w czasach pandemii.

Dodaj Komentarz

2 odpowiedzi na “ZGK dezynfekuje miasto”

  1. Tess pisze:

    To bardzo dobrze. Tylko trzeba to robić codziennie, systematycznie.uTb

  2. V pisze:

    Szkoda tylko, że po pracach ogródkowych kiedy nazbierało się odpadów „zielonych” w postaci krzewów, gałęzi. ZGK przez pana prezesa został zamknięty na cztery spusty, i odpadów zrzucić nie można. Aby wyjaśnić gdzie owe odpady zostawić udaliśmy się do Urzędu Miejskiego, który oczywiście również został zamknięty ale udało nam się porozmawiać z osobą oddelegowaną od Wydziału Segregacji Odpadami, która nie umiała nam pomóc co do miejsca docelowego dla odpadów „zielonych”. Więc ja się pytam gdzie można uzyskać pomoc skoro „urzędnicy” mają obywatela głęboko w poważaniu i chowają się po mysich dziurach gdy inni muszą pracować i mieć kontakt z innym człowiekiem. Słowem przypomnienia muszę wspomnieć, że takie odpady pozostawione na pastwę losu mogą być ogniskiem dla wirusów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata