07 02 2019

Zestaw szkoleniowy dla grodziskich adeptów pożarnictwa? Pomóżmy zebrać pieniądze

07.02.2019, godz.: 10:14
Zestaw szkoleniowy dla grodziskich adeptów pożarnictwa? Pomóżmy zebrać pieniądze
fot. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza/ Facebook

Grodziska Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza kształci być może przyszłych dzielnych strażaków. Młodzi ludzie chcą się uczyć fachu i nieść pomoc innym. Stąd chęć zakupu zestawu szkoleniowego do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na ten cel. Każdy z nas może dołożyć choćby symboliczną złotówkę.

Czym jest MDP? To komórka organizacyjna działająca przy OSP. Należą do niej dziewczęta i chłopcy do lat 18. W przypadku grodziskiej jednostki dolna granica wieku to 12 lat. Podstawowe zadania MDP to m.in.: udział w zapobieganiu pożarom poprzez oddziaływanie na środowisko w celu przestrzegania przepisów przeciwpożarowych; podnoszenie wiedzy i umiejętności swoich członków w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej; organizowanie działalności kulturalno-oświatowej w środowisku z uwzględnieniem problematyki ochrony przeciwpożarowej; rozwijanie sprawności fizycznej członków poprzez uprawianie różnych dyscyplin sportowych i turystyki; podejmowanie i realizacja zadań pożytecznych dla ochrony przeciwpożarowej i drużyny oraz macierzystej OSP; działalność wolontariacka.

Teraz adepci służby pożarniczej chcą doskonalić umiejętności niesienia pierwszej pomocy, dlatego zamierzają zakupić zestaw szkoleniowy do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Składa się on z manekina fantomu Prestan LED ze wskaźnikiem; trenigowego defibrylatora oraz apteczki pierwszej pomocy.

Koszt całości to 1980 zł. Młodzi ludzie rozpoczęli więc zbiórkę pieniędzy w internecie, do której można się przyłączyć TUTAJ.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata