TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

05 2022

Zespół „Mazowsze” patronem nowego ronda w Otrębusach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Urząd Gminy Brwinów/Mat. prasoweZespół „Mazowsze” patronem nowego ronda w Otrębusach - Grodzisk News


W najbliższą sobotę nowe rondo w Otrębusach zyska patrona, a będzie nim Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Uroczystości nadania nazwy rozpoczną się o godz. 11.00.


Rondo powstało na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 720 ul. Natalińskiej z ul. Piaseckiego w Otrębusach – drogą prowadzącą m.in. do szkoły i przedszkola oraz do siedziby zespołu „Mazowsze”. Powstał także chodnik oraz ścieżka rowerowa, co znacząco poprawia bezpieczeństwo zarówno pieszych oraz rowerzystów, jak i kierowców. Ronda upłynniają ruch, czego dowodem są choćby ronda Wacława Kowalskiego oraz Kozielewskiego istniejące w centrum Brwinowa.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Budowę ronda w Otrębusach zrealizował Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, ale swój wkład w inwestycję miała także gmina Brwinów. Rondo zostało zaprojektowane kosztem i staraniem gminy Brwinów, która dodatkowo zapłaciła za odszkodowania z tytułu wywłaszczenia sąsiednich nieruchomości pod budowę ronda i przekazała Województwu kilkusetmetrową nieruchomość.

– W sobotnim wydarzeniu weźmie udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, władze samorządowe i przedstawiciel Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, a także artyści Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Przez rondo przejadą nowe autokary zespołu, a chór „Mazowsza” zaśpiewa piosenkę „Jadą goście, jadą”. Ze względu na uroczystość możliwe są utrudnienia w przejeździe ul. dr. M. Piaseckiego na odcinku od ul. Poziomki do ronda w obu kierunkach ok. godz. 10.50-11.30 – podał brwinowski magistrat.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.