reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

22

09 2020

Żegnamy lato, witamy jesień. Dziś równonoc jesienna


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Żegnamy lato, witamy jesień. Dziś równonoc jesienna - Grodzisk News


Dziś dokładnie o godz. 15.31 przyjdzie do nas astronomiczna jesień. Wówczas Słońce przechodzi przez tzw. przez punkt Wagi, co astronomowie nazywają równonocą jesienną. Od jutra za to mieć będziemy jesień kalendarzową.


Równonoc jesienna to na danej półkuli ziemskiej ? północnej lub południowej ? równonoc, po nastąpieniu której Słońce przez pół roku będzie oświetlać krócej tę półkulę, a dłużej półkulę drugą. Moment równonocy jesiennej wyznacza na danej półkuli początek astronomicznej jesieni, która trwa do chwili przesilenia zimowego. Inaczej niż w przypadku jesieni astronomicznej, jesień kalendarzowa każdego roku rozpoczyna się tego samego dnia ? 23 września. Potrwa do 21 grudnia. W międzyczasie ? w październiku ? czeka nas przestawienie zegarków na czas zimowy, czyli o godzinę do tyłu: z trzeciej na drugą. Dzięki temu pośpimy dłużej.

💬︎   dodaj komentarz

(...)W międzyczasie ? w październiku ? czeka nas przestawienie zegarków na czas zimowy, czyli o godzinę do tyłu: z trzeciej na drugą. Dzięki temu pośpimy dłużej.(...)
Oby to było przedostanie przestawianie.

JSC
23-09-2020 10:57
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.