reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

31

10 2020

"Zdrowo jeść" ? rusza kolejna odsłona akcji dla dzieci


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Rusza dziewiąta odsłona akcji "Zdrowo jeść" tradycyjnie skierowana jest do dzieci i dotyczy zdrowego odżywiania, nauki przygotowywania posiłków. Ważnym elementem jest także wsparcie w finansowaniu pełnowartościowych dań dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych.


Dziewiąta edycja Ogólnopolskiego Programu Dożywiania Potrzebujących Dzieci ?Zdrowo jeść? rozpocznie się już w listopadzie 2020 r. i obejmie podopiecznych 21 placówek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Finał projektu planowany jest na wrzesień 2021 r. W poprzednim roku pomoc dotarła

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

87 dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych zjawiskiem wykluczenia społecznego oraz niedożywieniem. Sfinansowano ponad 100 000 posiłków. Chodzi pomoc socjalną i edukację, a każda z placówek biorących udział w programie otrzymuje wsparcie finansowe otrzymane środki przeznaczane są na zakup żywności lub niezbędnego wyposażenia kuchennego, umożliwiającego higieniczne i estetyczne przygotowanie posiłków. Ważnym elementem programu ?Zdrowo jeść? jest także edukacja. Uczestnicy programu biorą aktywny udział w szeregu działań umożliwiających im zdobycie praktycznej wiedzy na temat racjonalnego żywienia i niemarnowania żywności ? począwszy od czynnego zaangażowania w komponowanie jadłospisu, poprzez zakupy, aż po przygotowanie posiłków. W nowej edycji, aby sprostać wyzwaniom, jakie niesie za sobą pandemia koronawirusa oraz biorąc pod uwagę decyzję o czasowym zawieszeniu stacjonarnej działalności niektórych placówek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Fundacja Tesco umożliwi wykorzystanie środków finansowych na przygotowanie paczek żywnościowych dla rodzin podopiecznych, którzy na co dzień korzystali z posiłków wydawanych w placówkach. Podobne rozwiązanie wdrożono na wiosnę przy pierwszej fali zachorowań. ? Cieszę się bardzo, że rusza kolejna edycja programu ?Zdrowo jeść? mimo bardzo trudnej sytuacji, w jakiej, w związku z COVID-19, znalazł się nasz kraj, a co za tym idzie nasi podopieczni i ich rodziny. Dla dzieci niezwykle istotne jest poczucie, że odpowiedzialni za nie dorośli radzą sobie z trudnościami. Część z naszych placówek na mocy decyzji poszczególnych wojewodów musi zmienić działalność ze stacjonarnej na zdalną, dlatego bardzo ważna jest dla nas decyzja Fundacji Tesco o przygotowywaniu paczek żywnościowych dla rodzin dzieci będących pod opieką TPD. Myślę, że w tym trudnym dla wszystkich czasie musimy dbać szczególnie o dzieci, a także o to co jedzą, bo dzięki temu zyskają odporność i zdrowie ? mówi Jolanta Szklarska, Dyrektor Biura Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.