
Hulajnogi elektryczne na drogach to już powszechny obrazek. Coraz częściej także dochodzi do wypadków... Taki wydarzył się w poniedziałkowe popołudnie na ul. Limanowskiego w Żyrardowie. Z ustaleń policjantów wynika, że 13-latka jadąca na hulajnodze wraz z koleżanką nie ustąpiła pierwszeństwa samochodowi osobowemu. Dziewczynka trafiła do szpitala...
Jak ustalili żyrardowscy policjanci zarówno trzynastolatka, jak i jej koleżanka jechały na hulajnodze elektrycznej bez kasków, a ponadto urządzenie przekraczało dopuszczalne normy prędkości. A to oznacza, że zgodnie z przepisami hulajnoga nie była dopuszczona do ruchu drogowego.
– Według wstępnych ustaleń nie ustąpiły pierwszeństwa kierowcy opla. W wyniku zderzenia kierująca hulajnogą została przewieziona do szpitala – przekazała żyrardowska policja.
Policjanci podkreślają, że przybywa wypadków z udziałem hulajnóg elektrycznych. Apelują o zachowanie zasad bezpieczeństwa. Użytkownicy tych jednośladów powinni zatem pamiętać, że dopuszczone do ruchu są jedynie hulajnogi elektryczne o maksymalnej prędkości do 20 km/h. Ponadto powinno się na nich jeździć w pojedynkę oraz zawsze w kasku na głowie.
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
6
9
1
2
2
2
2
3
0
Pierwszy młody piłkarz warszawskiej Legii zasilił skład grodziskiej Pogoni w nowym sezonie. To 20-letni środkowy obrońca Bartosz Dembek.
Policjanci zatrzymali 25-latka, który w Żyrardowie zaatakował gazem pieprzowym i maczetą innego mężczyznę. Poszkodowany doznał ciężkich obrażeń.
Jest nowa data wprowadzenia zmian w organizacji ruchu w Podkowie Leśnej. Urzędnicy zdecydowali, że ruch jednokierunkowy na kilku ulicach w centrum miasta ogrodu zostanie wprowadzony w najbliższy poniedziałek.
Reprezentacja Polski do lat 15, której są częścią zawodnicy Orlen Bogorii Grodzisk Mazowiecki wygrała Mistrzostwa Europy kadetów! Złote medale z portugalskiego Gondomar do Grodziska przywiozą: Hubert Kwieciński, Ignacy Sławiński, a także trener Zbigniew Grześlak.
Dziś rozpoczynają się prace związane z przebudową drogi powiatowej biegnącej od Czubina do Milęcina w gminie Brwinów. Droga będzie nieprzejezdna przez kilka tygodni.
Podobało Wam się Festiwalowe Wyzwanie Taneczne podczas poprzedniego Festiwalu Kultur Świata? Mamy dla Was świetną wiadomość! W tym roku czeka na Was kolejna edycja tej wspólnej tanecznej zabawy.
Burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński podał datę rozpoczęcia prac i zamknięcia tunelu w Brwinowie. Przejazd pod torami ma zostać zamknięty we wtorek 21 lipca.
Grodziska gmina otrzyma ponad 1,9 mln zł dofinansowania na trzy projekty: utworzenie parku dworskiego w Kraśniczej Woli, zagospodarowanie terenu wokół stawu w Żukowie i nowe nasadzenia wzdłuż al. Marylskiego w Książenicach.
20
21-04-2026
12
29-05-2026
Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.