reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

02 2023

Zdejmij nogę z gazu. Dziś i jutro wzmożone kontrole na drogach


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.Zdejmij nogę z gazu. Dziś i jutro wzmożone kontrole na drogach - Grodzisk News


Policjanci w całym garnizonie warszawskim, zatem także w powiecie grodziskim, prowadzić będą dziś o w środę wzmożone kontrole na drogach. Akcja prowadzona będzie pod hasłem „Bezpieczna prędkość”, dlatego funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na ten parametr u kierowców, ale sprawdzą też stosowanie się do innych przepisów.


Policyjne analizy wykazują, że przyczyną większości zdarzeń drogowych, w tym za poważnych wypadków, jest nadmierna prędkość.  Zawsze należy dostosować prędkość do aktualnie panujących warunków na drodze. Szczególnie niebezpieczne jest przekraczanie dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść dla pieszych, dlatego zbliżając się do tak ważnego miejsca na drodze, należy zachować szczególną ostrożność! –przypominają policjanci i ten właśnie aspekt poruszania się kierowców po drogach będą kontrolować dziś szczególnie wnikliwie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

A po zmianie taryfikatora, mandaty za nieznaczne nawet przekroczenie dopuszczalnej prędkości są surowe. Jak twierdzi policja, celem akcji nie jest uderzenie kierowców boleśnie po kieszeni, lecz skłonienie ich do przepisowej jazdy i przypomnienie, że bezpieczna prędkość daje im o wiele więcej czasu na reakcję w przypadku niebezpiecznej sytuacji na drodze

Działania kontrolne będą prowadzone 14 i 15 lutego przy użyciu wszystkich policyjnych urządzeń kontrolno-pomiarowych i radiowozów z wideorejestratorami.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

..... ponawiam A P E L o kontrole na odcinku trasy nr.579 od m. Makówka do m. Radziejowice większość kierowców nie stosuje się do ograniczeń na tym odcinku i zachowuje się jak na autostradzie pod Poznaniem . Ponawiam też A P E L aby na tym odcinku zamontować instalację ODCINKOWY POMIAR PRĘDKOŚCI nie czekajcie aż dojdzie tam do T R A G E D I I ....
uczulony na benia


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.