reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

Zbłąkane maluchy w Grodzisku. Zaopiekowała się nimi policjantka w drodze na służbę

Grodzisk News

skomentuj podziel się na Facebooku podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Policja ŻyrardówZbłąkane maluchy w Grodzisku. Zaopiekowała się nimi policjantka w drodze na służbę - Grodzisk News


Niecodzienną interwencją zakończyła się poranna podróż na służbę st. sierż. Patrycji Ziejewskiej z grodziskiej komendy policji. Dzielnicowa, jadąc na swój dyżur, zauważyła dwoje małych dzieci samotnie spacerujących po osiedlu. Dzięki jej szybkiej reakcji i sprawnemu działaniu, maluchy bezpiecznie wróciły do domu.


Do zdarzenia doszło, gdy policjantka przejeżdżała przez jedno z osiedli w Grodzisku Mazowieckim. Jej uwagę przykuła dwójka małych dzieci idących chodnikiem bez opieki dorosłych. Niezwłocznie zatrzymała swój pojazd i podeszła do maluchów. Okazało się, że są to 3-letni chłopiec i 2-letnia dziewczynka.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

St. sierż. Patrycja Ziejewska, wykazując się profesjonalizmem i empatią, nawiązała rozmowę z dziećmi. Od starszego z rodzeństwa udało jej się ustalić ich nazwisko. Niestety, maluchy nie potrafiły podać swojego adresu zamieszkania.

Policjantka niezwłocznie podjęła działania mające na celu ustalenie, skąd dzieci się oddaliły. Sprawdziła pobliskie posesje, jednak mieszkańcy nie rozpoznawali małych wędrowców. Wkrótce na miejsce wezwano innych dzielnicowych, którzy już byli na służbie. Dzięki ich wspólnemu wysiłkowi, szybko udało się ustalić adres zamieszkania rodziny.

Zanim jednak funkcjonariusze zdążyli odwieźć dzieci do domu, na miejscu pojawił się zaniepokojony tata maluchów. Okazało się, że chłopiec i dziewczynka niepostrzeżenie wyszli z posesji podczas jego nieuwagi. – Tuż przed podróżą, do radiowozu podszedł zaniepokojony mężczyzna, który szukał swoich pociech. Jak wyjaśnił, dzieci same wyszły z posesji, gdy on przygotowywał się do wspólnego spaceru. Niestety, po wyjściu na ulicę rozpoczął ich poszukiwania od innej strony domu i to spowodowało, że rodzeństwo oddaliło się już o kilkaset metrów. Policjanci pouczyli rodzica o większej ostrożności przy opiece nad dziećmi w przyszłości, a wszystkim życzyli udanego spaceru – relacjonuje przebieg zdarzenia asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowiecki.

Policjanci apelują do wszystkich o czujność. – Pamiętajmy, że widok małych dzieci samych na ulicy u każdego dorosłego powinien wzbudzić potrzebę udzielenia im pomocy i przekazania pod opiekę członkom rodziny. Tym razem wszystko zakończyło się szybko i bezpiecznie dzięki właściwej reakcji dzielnicowej – mówi rzeczniczka grodziskiej policji.


Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?

Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?

ZOBACZ TEŻ







Dodaj komentarz

Odpowiadasz na

Brawo dla Pani Patrycji!! Dobrze że wszystko skończyło się szczęśliwie!!
wojak33


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.



Treść komentarza
Podpis




AKTUALNOŚCI

Zacny jubileusz w Grodzisku. „Samochodówka” świętuje 80 lat!

To wyjątkowy moment dla lokalnej społeczności edukacyjnej. Zespół Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim, znany powszechnie jako{italic} grodziska Samochodówka{koniec italic}, obchodzi w tym roku jubileusz 80-lecia działalności.

Bezpłatne badania profilaktyczne dla grodziskich mężczyzn

Listopad to miesiąc świadomości męskiego zdrowia, znany na całym świecie jako "Movember", a w Polsce jako "Wąsopad". Z tej okazji burmistrz Grodziska Mazowieckiego oraz dyrekcja Szpitala Zachodniego zapraszają mieszkańców na specjalną akcję profilaktyczną. To zarazem część szeroko zakrojonej kampanii "Grodzisk się bada!", o której informowaliśmy już kilka dni temu.

Chciał zainwestować, stracił 86 tysięcy. Mieszkaniec powiatu padł ofiarą oszustów

Obietnica szybkiego zysku na giełdzie okazała się kosztownym oszustwem. 64-letni mieszkaniec powiatu żyrardowskiego, skuszony reklamą w internecie, stracił blisko 86 tysięcy złotych. Sprawę wyłudzenia badają żyrardowscy policjanci, którzy ostrzegają innych mieszkańców.

Najnowszy film Smarzowskiego i polskie klasyki w nowym repertuarze grodziskiego kina

Jak co weekend prezentujemy wam propozycje zawarte w repertuarach obu grodziskich kin. Najbliższe dni upłyną pod znakiem najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego, ale będzie też okazja do obejrzenia absolutnie kultowych: {italic}Rejsu{koniec italic} i {italic}Dnia świra{koniec italic}. A to nie wszystko.

Warszawa Centralna zamknięta. Od dziś pasażerów czekają duże zmiany i tydzień utrudnień

Pasażerowie kolei w Warszawie muszą przygotować się na poważne zmiany. Od dziś, 8 listopada, ruszają zaplanowane prace modernizacyjne prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Najważniejszą zmianą jest całkowite wstrzymanie ruchu pociągów dalekobieżnych na stacji Warszawa Centralna.

Po długim weekendzie ruszy remont ul. Kościuszki

W środę rozpoczną się roboty na ul. Kościuszki w Milanówku. Obejmą one fragment od ul. Krakowskiej do ul. Kościelnej.

10 listopada urzędy nieczynne. Zmiany w komunikacji

W poniedziałek 10 listopada większość urzędów będzie nieczynnych. Grodziskie Przewozy Autobusowe poinformowały również o zmianach w kursowaniu autobusów tego dnia.

Kto wygrał bilety do kina? Już wiemy!

W najbliższą sobotę w kinie Centrum Kultury w Grodzisku odbędzie się pokaz animowanego filmu dla całej rodziny „Nasze magiczne Encanto”. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są wejściówki na seans.





NAJPOPULARNIEJSZE



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2025 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.