05 10 2020

Zawyją syreny alarmowe

05.10.2020, godz.: 19:15
Zawyją syreny alarmowe
Fot. grodzisk.pl

W ciągu kilku nadchodzących dni planowane jest kilkukrotne uruchomienie syren wchodzących w skład powiatowych i miejskich systemów ostrzegania i alarmowania. Będzie to sprawdzian dla systemu.

Jak informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, w dniach od 6 do 9 października będzie uruchamiany trzyminutowy modulowany dźwięk syren sygnalizujący ogłoszenie alarmu. Odwołanie alarmu nastąpi poprzez trzyminutowy ciągły dźwięk syren. – Włączenie syren alarmowych jest elementem ćwiczenia na wypadek powiadamiania o zagrożeniu nalotów z powietrza. W związku z tym, że są to ćwiczenia, mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności – czytamy na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie..

Konieczność przeprowadzenia takich działań wynika wprost z zarządzenia wojewody mazowieckiego, który wykonanie ćwiczeń zlecił jednostkom działającym na terenie nie tylko Grodziska, lecz także innych miast w obrębie województwa. Takie ćwiczenia już były przeprowadzane kilkukrotnie, a w najbliższych dniach maja zostaną powtórzone.

Ćwiczenia te odbędą się pod kryptonimem RENEGADE-SAREX-20.

💬︎ 4

Dodaj Komentarz

4 odpowiedzi na “Zawyją syreny alarmowe”

  1. zagrożony pisze:

    Może ktoś „mądry” z Urzędu Wojewódzkiego odpowie jak rozróżnić „alarm bojowy” od „alarmu ćwiczebnego”.???

  2. Vegan sernior pisze:

    Jaki sens mają takie ćwiczenia bez jednoczesnych ćwiczeń obrony cywilnej? Dokąd ludność ma się udać w przypadku prawdziwego nalotu? Gdzie a znajduje się najbliższy schron? Bez tych informacji to jak przeprowadzanie ćwiczeń alarmu pożarowego przy zamkniętych wyjściach ewakuacyjnych.

  3. Serio? To bez sensu. A może ktoś o tym nie wiedział i zaczął się ewakuować? Naprzykład w szkole uczniowie i nauczyciele dziś najadli się dużo stresu BO NIC O TYM NIE WIEDZIELI. Sama bardzo się wystraszyłam bo myślałam że to są naloty……

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.